Appleton Estate 21 Years Old

Appleton Estate 21 Years Old

Hodnocení produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Jedinečný jamajský luxus silných delikátních citrusových chutí a dlouhého zakončení

2499 Kč s DPH

Skladové číslo: APP21

Dostupnost: Skladem

Výrobce: J.Wray & Nephew Ltd.

Barva: Měděný, tmavý odstín s vynikající čistotou

Aroma/Chuť: Silné, avšak delikátní citrusové plody, koření a dřevité tóny, objevíte též jemnou pomerančovou kůru, hluboké aroma vanilky, výrazný muškátový oříšek, teplou kávu a kakaové tóny s dlouhým, suchým zakončením po hnědém cukru


Destilace

Rum destilovaný v tradičních kotlíkových destilačních přístrojích.


Zrání

Tento rum je vyrobený ze zrajících rumů, které jsou smíchány a znovu plněny do sudů, kde výsledný rum zraje ještě 2 roky. Celkové stáří je minimálně 21 let. Byl vytvořen jako vlajková loď firmy Appleton Estate.


Příběh

Omezený počet láhví, určených zejména pro sběratele. V roce 2002 oceněn zlatou medailí na International Wine and Spirit Competition London, United Kingdom.

První známá dokumentace výroby rumu v Appleton Estate pochází z roku 1749. Předpokládá se však, že se počátky panství datují až do roku 1655 k siru Francis Dickensonovi. Vše dobré začíná na počátku a v Appleton Estate tomu není jinak. Svěží, úrodná půda plná neobjevené krásy dodává vše potřebné - od cukrové třtiny až po vápencové prameny, které zásobují místní vodu.
Veškeré složky potřebné pro výrobu rumů tak má panství Appleton z vlastních zdrojů. Rumy Appleton stárnou v nových 40 galónových sudech z amerického dubu, který dodá rumu vanilkové chutě a činí jej jemnějším a méně dřevitým. Nadále jsou zdokonalovány prvním Master Blenderem ženského pohlaví na světě, světoznámou Joy Spence. Díky jejím zkušenostem může Appleton Estate přicházet s těmi nejlepšími rumy.

Zařazení: Anglický styl
Obsah alkoholu: 43 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.