Appleton Estate Rare Blend 12 Years Old

DOPORUČUJEME

Opravdový projev vášně a řemeslných dovedností master blendera

Výrobce / značka: Appleton Estate

Skladové číslo: APP12

Zařazení: Anglický typ rumu
Způsob výroby: Mix destilací z melasy
Obsah alkoholu: 43 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Dostupnost: Skladem

849 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.67/5 (9x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Báječný hluboký bronz s medově zlatým okrajem

Aroma/Chuť: Neustále se rozvíjející hluboké dubové, ovocné a kakaové tóny, následované jemnou melasou, živou pomerančovou kůrou, bohatou vanilkou a jemnou kávou s náznakem opékaného dubu a mandlí s hořko-sladkým zakončením


Destilace

Rum destilovaný v tradičních kotlíkových destilačních přístrojích.


Zrání

Appleton Estate Rare Blend 12 Year Old je opravdovým projevem vášně a řemeslných dovedností master blendera. Vzácné zlaté rumy tvořící Rare Blend, jsou všechny ručně vybrány a stařené minimálně 12 let. Díky dlouhým rokům tropického stárnutí získal rum bohatý mahagonový odstín, sebevědomý dřevitý charakter a hladkou robustní chuť - všechny z nich dávají najevo jediné - mimořádnou kvalitu.


Příběh

Zlatá medaile z roku 2008 na International Spirits Challenge.

První známá dokumentace výroby rumu v Appleton Estate pochází z roku 1749. Předpokládá se však, že se počátky panství datují až do roku 1655 k siru Francis Dickensonovi. Vše dobré začíná na počátku a v Appleton Estate tomu není jinak. Svěží, úrodná půda plná neobjevené krásy dodává vše potřebné - od cukrové třtiny až po vápencové prameny, které zásobují místní vodu. Veškeré složky potřebné pro výrobu rumů tak má panství Appleton z vlastních zdrojů. Rumy Appleton stárnou v nových 40 galónových sudech z amerického dubu, který dodá rumu vanilkové chutě a činí jej jemnějším a méně dřevitým. Nadále jsou zdokonalovány prvním Master Blenderem ženského pohlaví na světě, světoznámou Joy Spence. Díky jejím zkušenostem může Appleton Estate přicházet s těmi nejlepšími rumy.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.

Velká letní koktejlová soutěž