Cartavio XO 18 años

DOPORUČUJEME

Až 18letý rum tří sudů a velkých chutí ořechů, kakaa a koření v perzistentním závěru

Výrobce / značka: Cartavio Rum Company

Skladové číslo: CARXO18A

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 44 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Peru
Způsob výroby: Mix destilací z melasy

Dostupnost: Skladem

1929 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Atraktivní hluboce mahagonová

Aroma: Složité a sofistikované, současně silné i sladké, krásně sestavené intenzivní vůně koření, ořechů, vanilky a čokolády, jež jsou následkem zrání ve vysoce kvalitních sudech z amerického, francouzského i slovinského dubu

Chuť: Velmi hladká a chutná, potvrzující dokonalost aroma, tedy tónů karamelu, ořechů, kakaa a jemného koření, s mimořádnou texturou, rozsahem a velmi perzistentním závěrem


Destilace

Společnost jako jediná v Peru používá kontinuální kvašení s recirkulací kvasinek, které dosahuje nejvyššího výtěžku litrů ethylalkoholu. Destilace probíhají v zařízeních pro kontinuální destilaci Alembic Simple nebo kotlíkové destilaci Pot Still. Destilační přístroje jsou vyrobené z mědi a zahřívány párou, která pochází z jednoho ze tří kotlů.


Zrání

Tento rum je kombinací těch nejcennějších rumů, které má Cartavio k dispozici. Zraje až 18 let metodou Solera-Criadera v amerických, francouzských a slovinských dubových sudech. Jakmile rum dosáhne potřebného obsahu alkoholu, je hydratován bi-osmotickou vodou a dále podroben procesu čištění a filtrace.

 

Příběh

Chuťově výjimečné rumy Cartavio pocházejí z Peru. Za svůj název vděčí španělským dobyvatelům, kteří často měli ve zvyku zanechávat části svých jmen na místech, která si podrobili. Výroba v Peru probíhá od r. 1929 pod křídly velké latinskoamerické likérky Destilerias Unidas. Rumy pocházejí z melasy a zrají v tropických oblastech v dubových sudech. Mají nezaměnitelné aroma a bohaté chutě.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.