Cartavio Solera 12 años

Až 12letý rum kubánského stylu vhodný k doutníkům

Výrobce / značka: Cartavio Rum Company

Skladové číslo: CARSOL12

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 8 g/l
Chuťový profil: Svěží
Objem: 0,7 l
Původ: Peru
Způsob výroby: Mix destilací z melasy

Dostupnost: Skladem

829 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Bohatá tmavě jantarová

Aroma: Jemný karamel, ořechy, banány a koření

Chuť: Úžasně jemný, elegantní, integrovaný a vyvážený s tóny pečených oříšků, hnědého koření a kokosového mléka s kořenitým závěrem prozrazujícím významný vliv slovinských dubových sudů, bourbonu a sherry


Destilace

Společnost jako jediná v Peru používá kontinuální kvašení s recirkulací kvasinek, které dosahuje nejvyššího výtěžku litrů ethylalkoholu. Destilace probíhají v zařízeních pro kontinuální destilaci Alembic Simple nebo kotlíkové destilaci Pot Still. Destilační přístroje jsou vyrobené z mědi a zahřívány párou, která pochází z jednoho ze tří kotlů.


Zrání

Tento rum zraje až 12 let systémem solera ve slovinských dubových sudech po bourbonu. Jakmile rum dosáhne potřebného obsahu alkoholu, je hydratován bi-osmotickou vodou a dále podroben procesu čištění a filtrace.

 

Příběh

Chuťově výjimečné rumy Cartavio pocházejí z Peru. Za svůj název vděčí španělským dobyvatelům, kteří často měli ve zvyku zanechávat části svých jmen na místech, která si podrobili. Výroba v Peru probíhá od r. 1929 pod křídly velké latinskoamerické likérky Destilerias Unidas. Rumy pocházejí z melasy a zrají v tropických oblastech v dubových sudech. Mají nezaměnitelné aroma a bohaté chutě.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.