Naga Rum

Přírodní rum plný rafinovaných gurmánských zážitků

Výrobce / značka: Nagarum

Skladové číslo: NAGRUM

Zařazení: Anglický typ rumu
Chuťový profil: Vyvážený
Způsob výroby: Kotlíková destilace z melasy
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Indonésie

Dostupnost: Skladem

799 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.25/5 (4x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Lehký rum světlé barvy

Aroma: Jemné a kořeněné, lehce pepřené, s jemným nástupem kakaa

Chuť: Jemná vanilka, nádech skořice a exotického koření v zadní části úst, následuje dobře vyvážená sladká rovnováha chutí s lehkou špičkou flambovaného banánu


Zrání

Pomalé kvašení melasy je podpořeno přidáním kvasnic sladové jávské červené rýže. Rum je směsí destilátů: 52% ve starých indonézských hrncích při 65 stupních a 48% při 92 stupních v destilační koloně. Na závěr rum dozrává v sudech jati (indonéské jméno pro teak) a poté v sudech po bourbonu. NAGA RUM je rum, jehož sladkost a jemnost jsou elegantně vyváženy kořeněnými a ovocnými tóny.


Příběh

Indonésie je jednou z největších zemí jihovýchodní Asie a celkem čítá 13 466 ostrovů. Je to čtvrtá nejlidnatější země světa a také země původu cukrové třtiny, která se pak rozšířila po celé Asii, avšak do Latinské Ameriky a Karibiku dorazila až v 15. století. Díky svému klimatu se jedná o ideální prostředí k pěstování cukrové třtiny.

Výroba Naga Rum probíhá v severní části ostrova Jáva za použití starověkého asijského procesu destilace. Rum v Indonésii nese název Batavia Arrack: Batavia je jméno dané holandským v roce 1619 v Jakartě, slovo Arrak je arabské jméno, které znamená ducha. Je to jeden z nejstarších alkoholů na světě, až 1634 spisů svědčí o obchodu s indonéským rumem anglickými a holandskými obchodníky. V roce 1700 byl Batavia Arrak v Evropě velmi populární a považován za nápoj mnohem vyšší kvality než rum karibský. V roce 1796 napsal Joseph Francois Charpentier de Cossigny, botanický inženýr a francouzský průzkumník: "Indonéský rum je mnohem kvalitnější než rum jamajský, jedná se skutečnost, kterou musí uznat i Angličané".


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.