Panel uživatele

Cihuatán Indigo

Cihuatán Indigo

Hodnocení produktu: 3/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Minimálně 8letý rum lehkých temných tónů inspirovaný symboly boha deště Tlaloc

999 Kč s DPH

Skladové číslo: CIIND

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Ron Cihuatán

Aroma/Chuť: Vanilka, cappuccino, hořká čokoláda, lískové oříšky, mléčný karamel a citronová tráva


Destilace

Fermentace i kolonová destilace sirupu z cukrové šťávy a melasy probíhá kompletně přímo v destilerii. Vzorky rumu Cihuatán jsou v rámci kontroly kvality vedle senzorické analýzy ve všech fázích procesu neustále analyzovány pro obsah tříslovin, kyselin a esterifikace.


Zrání

Blend obsahuje rumy ve stáří minimálně 8 let. Destilerie momentálně využívá dvou skladů k procesu zrání systémem solera. Většina sudů je po předchozím plnění bourbonem, soukromé rezervy jsou dozrávány i v sudech z amerického bílého dubu. Perfektní teplotní podmínky El Salvadoru při denních 36 °C a 25 °C v noci přispívají k dokonalému staření těchto jedinečných rumů.


Příběh

Indigo byl vyroben k poctě mayskému bohu deště Tlaloc. Název je inspirován modrou barvou, která se dříve vyráběla z květů indigovníku. Jde o posvátnou barvu boha deště a symbol El Salvadoru. Tyto symboly jsou vyobrazené i na etiketě lahve: bůh deště, který má podobu dešťového mraku, spící žena a had, posvátné zvíře Mayů a symbol moudrosti.

Cihuatán je řemeslný lihovar založen roku 2004 se sídlem v El Salvadoru s téměř stoletou historií zpracování cukrové třtiny. Dodnes je stále jediným salvadorským lihovarem, jenž je celý poháněn obnovitelnou energií, kterou čerpá z vylisovaných zbytků cukrové třtiny. Veškerý proces od péče o semínko cukrové třtiny, přes destilaci, zrání, míchání až po lahvování rumu probíhá na totožné adrese. Nad procesem zrání vášnivě dohlíží Master Blender Gabriela Ayala.

 

Zařazení: Španělský styl rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: El Salvador

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.