Worthy Park Single Estate 2006 aged 12 years

DOPORUČUJEME

Ročníkový 12letý rum neskutečně ohromujících chutí a dlouhého, uklidňujícího závěru

Výrobce / značka: Worthy Park Estate Ltd.

Skladové číslo:

Zařazení: Anglický typ rumu
Způsob výroby: Kotlíková destilace z melasy
Obsah alkoholu: 55 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Dostupnost: Skladem

3270 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Popis

Aroma: Jedná se o velmi bohatý, hřejivý a vysoce komplexní nos, ve kterém cítíme typické známky banánu a ranního čaje, výraznou mátu a šišky, jasná mléčná čokoláda a pečící koření mísící se mírně s bourbonem, čokoládové rozinky a banánový chléb

Chuť: Zprvu zasahuje patro pikantní zázvor, skořice a vanilka, následně přichází na středu těla opálený dub, banán, karamel, dotek mentolu a ananasu, velké šálky čaje s mlékem a sušeného ovoce s nádechem vánočního dortu, které se úžasně sloučí v dlouhém, pomalém a uklidňujícím závěru


Destilace

Melasa použitá při výrobě rumu se extrahuje v továrně Worthy Park na výrobu cukru. Rumy se zde destilují tradiční metodou Pot-Still, což vytváří těžké rumy plné esterů a kongenerů. 100% měděný kotlík pot-still byl vyroben tradiční skotskou společností Forsyths.


Zrání

Ročníkový rum z roku 2006 byl vyroben kotlíkovou destilací a v tropických podmínkách zrál 12 let v jednou použitých sudech po bourbonu. Lahvován byl v sudové síle, bez použití filtrace zastudena a bez přidaného cukru či jiných přísad. Pro evropský trh bylo uvolněno pouze 4 000 lahví.


Příběh

Worthy Park Estate vyrábí na Jamajce rum již od roku 1740, v roce 1962 byla ale produkce dočasně pozastavena. Poté, co byla v roce 2004 postavena nová destilerie, přichází na trh tento autentický, jamajský rum poprvé pod značkou Worthy Park.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.

Velká letní koktejlová soutěž