Panel uživatele

Worthy Park Single Estate 2006 aged 12 years

Worthy Park Single Estate 2006 aged 12 years

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Ročníkový 12letý rum neskutečně ohromujících chutí a dlouhého, uklidňujícího závěru

3270 Kč s DPH

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Worthy Park Estate Ltd.

Aroma: Jedná se o velmi bohatý, hřejivý a vysoce komplexní nos, ve kterém cítíme typické známky banánu a ranního čaje, výraznou mátu a šišky, jasná mléčná čokoláda a pečící koření mísící se mírně s bourbonem, čokoládové rozinky a banánový chléb

Chuť: Zprvu zasahuje patro pikantní zázvor, skořice a vanilka, následně přichází na středu těla opálený dub, banán, karamel, dotek mentolu a ananasu, velké šálky čaje s mlékem a sušeného ovoce s nádechem vánočního dortu, které se úžasně sloučí v dlouhém, pomalém a uklidňujícím závěru


Destilace

Melasa použitá při výrobě rumu se extrahuje v továrně Worthy Park na výrobu cukru. Rumy se zde destilují tradiční metodou Pot-Still, což vytváří těžké rumy plné esterů a kongenerů. 100% měděný kotlík pot-still byl vyroben tradiční skotskou společností Forsyths.


Zrání

Ročníkový rum z roku 2006 byl vyroben kotlíkovou destilací a v tropických podmínkách zrál 12 let v jednou použitých sudech po bourbonu. Lahvován byl v sudové síle, bez použití filtrace zastudena a bez přidaného cukru či jiných přísad. Pro evropský trh bylo uvolněno pouze 4 000 lahví.


Příběh

Worthy Park Estate vyrábí na Jamajce rum již od roku 1740, v roce 1962 byla ale produkce dočasně pozastavena. Poté, co byla v roce 2004 postavena nová destilerie, přichází na trh tento autentický, jamajský rum poprvé pod značkou Worthy Park.

Zařazení: Anglický styl rumu
Cukernatost: Suchý rum 0 – 5 g/l
Obsah alkoholu: 55 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.