Dalwhinnie Winter’s Frost - Game Of Thrones House Stark

Medová sladkost a čerstvý fík limitované série oblíbeného seriálu

Výrobce / značka: Dalwhinnie Distillery

Skladové číslo:

Zařazení: Speyside whisky
Chuťový profil: Vyvážený
Obsah alkoholu: 43 %
Zrání v sudu: Opětovné plnění
Objem: 0,7 l
Původ: Skotsko

Dostupnost: Skladem

1999 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Světle zlatá

Aroma: Jedinečný květinový charakter vřesového medu vytvořený chladným podnebím

Chuť: Medová sladkost a čerstvý fík na patře s lahodnou sladovostí a bohatým ovocným koláčem v dochuti


Zrání

Whisky vyrobená z mrazu. I takto by se dal popsat její proces vzniku. Single malt Winter's Gold zraje v dubových sudech, destilován byl v zimním období mezi říjnem a březnem. Samotná whisky se má podávat netradičně vychlazená.


Příběh

Rod Starků ztělesňuje to nejlepší ze severu. Jsou odolní, silní a schopní přežívat dlouhé mrazivé zimy. Jejich pohostinnost je hřejivá, upřímná a poctivá. Lihovar Dalwhinnie je známý svou polohou vysoké nadmořské výšky, kde je ono vlezlé skotské chladno ještě intenzivnější. Vytváří se ikonické párování. Extrémní podmínky Dalwhinnie jsou přímo odpovědné za vytvoření typické medové sladkosti a hřejivé kořenitosti. S takovou whisky se rázem ocitnete před krbem velkého sálů Winterfellu, obklopeni nebojácnými Starky.

Dalwhinnie je nejvýše položenou palírnou ve Skotsku, která byla založena již roku 1897. Nachází se v nádherné horské scenérii, ve stejnojmenném skotském městě. Místo bylo vybráno díky snadnému přístupu k čisté pramenité vodě z Lochan-Doire-Uaine a také díky bohatému nalezišti rašeliny okolních bažin. Destilerie si prožila velmi pestrý osud, změnila několik majitelů, její provoz přerušil rozsáhlý požár i nedostatek ječmene během 2. světové války. Ze své aktuální produkce dodává whisky pro Black & White blendy a pouze desetinu můžeme vychutnat v single-malt lahvováních.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na whisky.

Jednosladové
Hry o trůny

Slavné rody a jejich whisky

ČLÁNEK
Whisky & Jídlo

Co na talíři
k láhvi skotské

PÁROVÁNÍ CHUTÍ

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.