Ron Centenario 25 años Gran Reserva

DOPORUČUJEME

Dokonalá harmonie zelených plodů ve vyváženém a suchém rumu

Výrobce / značka: Centenario Internacional S.A.

Skladové číslo: CEN25

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Kostarika
Způsob výroby: Destilace ze třtinové šťávy

Dostupnost: Skladem

1999 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4/5 (4x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Jantar s mahagonovými záblesky

Aroma: Velmi aromatická směs s příjemnou vůní dřeva, hustým tělem s pomalým dozvukem. Cítíme zelené ovoce, jablko a hrušku, následuje suchý dochuťový efekt

Chuť: Lehce sladká, příjemně dřevitá a delikátní dokonalá harmonie zelených plodů


Destilace

Proces výroby rumu Centario začíná sběrem cukrové třtiny, z jejíhož dřevnatého stonku plného měkké a sladké dřeně se získává cukr. Třtina se sklízí patnáct měsíců po zasetí, přičemž sklizeň připadá vždy na léto. Seče se ručně až u země a stonky se vozí do cukrovarů, kde se z nich lisuje šťáva. Tomuto procesu, který v Karibiku zavedli francouští kolonizároři se také říká metode agricole, nebo-li zemědělský rum. Následně je získaná šťáva podrobena procesu kvašení, během kterého speciální kvasničné kultury přemění cukr v alkohol a jiné látky. Po dokončení se surovina pro nejlepší kostarický rum čistí procesem destilace.


Zrání

Obsahuje vybrané rumy z oblasti Great Reservoir (Gran Reserva). Rum je vyráběn ručně metodou Solera. Díky perfektní směsi rumů od 6 do 25 let a staření v dubech amerického bílého dubu získává nepopíratelnou vůni dřeva a lahodnou ovocnou vůni zeleného jablka. Přísně tajná receptura obsahuje specifický proces míchání a zrání, který dělá z rumu Centenario produkt s prvotřídní kvalitou a typickou chutí a vůní. Před plněním a vlastní distribucí se Ron Centenario podrobuje velmi přísné kontrole kvality odborníky, kteří garantují jehu unikátnost a špičkovou kvalitu.


Příběh

Ručně destilovaný v malých šaržích. Jedná se o skvělý, mnohými vyhledávaný a limitovaný průměrně 15 letý rum, který získává další a další ocenění.

Společnost je pod názvem Seagram of Costa Rica S.A. založena v tomto státě na konci 70. let za účelem distribuce světových značek vyrábějících Palo Viejo, vodku Nikolai a místní bílý rum Ronrico.
V 80. letech se s cílem stát se předním výrobcem rumu v Kostarice rodí Ron Centenario. Hned od počátku se jedná o kvalitní řemeslný rum zrající v dubových sudech, který se postupem času dokázal přizpůsobit vytříbenému vkusu nejnáročnějších zákazníků.
V roce 2002 společnost mění svůj název na Centenario Internacional S.A. a stává se samostatnou společností. Rovněž zahajuje vývoz tohoto rumu do Spojených států, Španělska, Francie, Itálie, Nizozemska, Německa, Švýcarska a České republiky.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.