Champagne Gallois Premier Cru Brut Rosé

Champagne Gallois Premier Cru Brut Rosé

Hodnocení produktu: 4.63/5 (8x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME SHOWROOM EXKLUZIVNĚ

Lehké svěží rosé s podílem 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir

1150 Kč s DPH

Skladové číslo: GALBR

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Champagne Serge Gallois

Barva: Fascinující růžová kombinující odstín loňských růží a lososovitých odlesků

Perlivost: Jemná a vytrvalá prozrazující vysoký podíl Chardonnay

Aroma: Jemně ovocné, čisté s dominancí čerstvého červeného ovoce

Chuť: U každého doušku se Vám ústa zalijí krásnou lehkostí, jejíž svěžest připomíná plynulost a vytrvalost  červeného ovoce — maliny, lesní jahody a červený rybíz a granátového jablka

Složení: 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir

Doba zrání v láhvi na kvasnicích: Minimálně 3 roky

Doba zrání po degorzáži (odstřelení kvasných kalů): 4 - 6 měsíců

Dozážní (expediční) likér: 8 - 9 g/l (výhradně z rezervních vín)

Zbytkový cukr: 7,85 g/l

Kyseliny: 4,4 g/l

Oblast: Champagne


Doporučení

Jedná se perfektní aperitiv, zejména na konci dlouhého dne. Skvěle doprovodí řadu letních předkrmů, jako je hovězí carpaccio, tartare z lososa, gaspacho nebo šunka Bayonne. Pro hlavní chod je perfektní s lehce pečenou kýtou mladého jehněčího. Do sýrového chodu jej podávejte s extra suchou mimoletou a v rámci dezertu s polévkou z čerstvého červeného ovoce. 
Pro tipy do kuchyně doporučujeme navštívit stránku Šumivé recepty. Chutná nejlépe ze sklenice na bílé víno nebo tulipánu při teplotě 8 – 9 °C.


Příběh

Francouzské vinařství Serge GALLOIS se nachází v kontrolované apelační oblasti Champagne-Ardenne, která se táhne přes oblast Marne, v Aisne kolem Château-Thierry a na jihu po Aube. Je obecně známo, že nejlepší hlavy produkující nejproslulejší ročníky se nachází okolo Épernay a hlavního města Châlons-en-Champagne.
V zájmu budování rodinné tradice postavilo vinařství Gallois v roce 1996 svůj statek přímo v srdci této oblasti, několik kilometrů na východ hlavního města Épernay. Právě zde, téměř u paty svých vinic, vyrábí Gallois své nejlepší šampaňské.
Díky velkému zapálení, skvělé oblasti a důvěry investorů se brzy podařilo vytvořit kvalitní zázemí vinic. Nejpodstatnější bylo pěstovat víno na historických kopcích okolo Épernay za účelem produkce těch nejlepších ročníků, převážně na druhé nejvyšší úrovni Premier Cru.
V současné době se převážná část vinic nachází u měst Épernay a Vertus. Na levém břehu řeky Marna, severo-západně od města Épernay, vlastní vinařství jižně orientované parcely v katastrech vesnic Dizy, Cumières a Damery. Na západě, po pravém břehu řeky se ještě nachází několik hektarů u obce Mardeuil. Ostatní pozemky najdeme u měst Vertus a Grauves.
Produkce vinařství se skdádá ze tří odrůd šampaňského: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Převážně vyrábí bílá Champagne vína, jenž jsou klasifikovaná jako Premier Cru (tzn. z vinohradů klasifikovaných jako Premier Cru). Pouze ta dokáží přesně vystihnout a plně vyjádřit potenciál Chardonnay a přednosti půdy, na které se pěstuje.

Vychutnávej.cz je jediným e-shopem, kde lze toto mimořádné šampaňské zakoupit, a také jej můžete ochutnat na našem showroomu.

Zařazení: Šampaňské
Chuťový profil: Vyvážený
Obsah alkoholu: 12 %
Objem: 0,75 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.