Champagne Gallois Premier Cru Brut Rosé

DOPORUČUJEME EXKLUZIVNĚ

Lehké svěží rosé s podílem 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir

Výrobce / značka: Champagne Serge Gallois

Skladové číslo: GALBR

Zařazení: Šampaňské
Míra zbytkového cukru: Brut 0 – 12 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Obsah alkoholu: 12 %
Objem: 0,75 l
Původ: Francie

Dostupnost: Skladem

1150 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.7/5 (10x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Fascinující růžová kombinující odstín loňských růží a lososovitých odlesků

Perlivost: Jemná a vytrvalá prozrazující vysoký podíl Chardonnay

Aroma: Jemně ovocné, čisté s dominancí čerstvého červeného ovoce

Chuť: U každého doušku se Vám ústa zalijí krásnou lehkostí, jejíž svěžest připomíná plynulost a vytrvalost  červeného ovoce — maliny, lesní jahody a červený rybíz a granátového jablka

Složení: 85 % Chardonnay a 15 % Pinot Noir

Doba zrání v láhvi na kvasnicích: Minimálně 3 roky

Dozážní (expediční) likér: 8 - 9 g/l (výhradně z rezervních vín)

Zbytkový cukr: 7,85 g/l

Kyseliny: 4,4 g/l

Oblast: Champagne

Podoblast: Côte des Blancs


Doporučení

Jedná se perfektní aperitiv, zejména na konci dlouhého dne. Skvěle doprovodí řadu letních předkrmů, jako je hovězí carpaccio, tartare z lososa, gaspacho nebo šunka Bayonne. Pro hlavní chod je perfektní s lehce pečenou kýtou mladého jehněčího. Do sýrového chodu jej podávejte s extra suchou mimoletou a v rámci dezertu s polévkou z čerstvého červeného ovoce. 
Chutná nejlépe ze sklenice na bílé víno nebo tulipánu při teplotě 8 – 9 °C.


Příběh

Francouzské vinařství Serge GALLOIS se nachází v kontrolované apelační oblasti Champagne-Ardenne, která se táhne přes oblast Marne, v Aisne kolem Château-Thierry a na jihu po Aube. Je obecně známo, že nejlepší hlavy produkující nejproslulejší ročníky se nachází okolo Épernay.
V zájmu budování rodinné tradice postavilo vinařství Gallois v roce 1996 svůj statek přímo v srdci této oblasti, několik kilometrů na východ hlavního města Épernay. Právě zde, téměř u paty svých vinic, vyrábí Gallois své nejlepší šampaňské.
Díky velkému zapálení, skvělé oblasti a důvěře investorů se brzy podařilo vytvořit kvalitní zázemí vinic. Nejpodstatnější bylo pěstovat víno na historických kopcích okolo Épernay za účelem produkce těch nejlepších ročníků, převážně na druhé nejvyšší úrovni Premier Cru.
V současné době se převážná část vinic nachází u měst Épernay a Vertus. Na levém břehu řeky Marna, severo-západně od města Épernay, vlastní vinařství jižně orientované parcely v katastrech vesnic Dizy, Cumières a Damery. Na západě, po pravém břehu řeky se ještě nachází několik hektarů u obce Mardeuil. Ostatní pozemky najdeme u měst Vertus a Grauves.
Produkce vinařství se skdádá ze tří odrůd šampaňského: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Převážně vyrábí bílá Champagne vína, jenž jsou klasifikovaná jako Premier Cru (tzn. z vinohradů klasifikovaných jako Premier Cru). Pouze ta dokáží přesně vystihnout a plně vyjádřit potenciál Chardonnay a přednosti půdy, na které se pěstuje.

Jak snadné je
pít šampaňské

O štěstí ve skleničce

ČLÁNEK
Šumivé recepty

Lahůdky k bublinkám

RECEPTY

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.