Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Havana Club Añejo 15 Años Gran Reserva New Release

Mnohými považován za nejlepší rum světa

Výrobce / značka: Havana Club

Skladové číslo: HA15GRNR

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 8 g/l
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Kuba
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy

Dostupnost: Skladem

5899 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Mahagonová

Aroma: Elegantní s dotekem švestek a hrozinek

Chuť: Výrazné jsou tóny sušeného ovoce, zejména švestek a rozinek, a stopy dubu. Sladěná kombinace chutí sladkého ovoce, čokolády, kávy, tabáku a koření vytváří jemnou konzistenci. Závěr je dlouhý a komplexní s nádechem vanilky a kakaa – výsledek dlouhého a přirozeného procesu zrání Havana Club 15.


Zrání

Tento rum se vyrábí několikanásobným směšováním a zráním rumů a čerstvě destilované melasy v dubových nádržích. Celkově rum zraje 15 let.


Příběh

Havana Club Añejo 15 Años je velmi vzácná a limitovaná edice výjimečně vyzrálého rumu. Každoročně je pro tento jedinečný rum vybráno pouhých 58 sudů, jako pravý odkaz dlouholeté tradice řemesla Maestros del Ron Cubano.

Utváří ho kubánské klima, zeměpisná poloha, dějiny a lidé – rum je zásadní součástí kubánské kultury. Sortiment rumů Havana Club představuje toto bohaté dědictví v jeho nejvytříbenější podobě. Ztělesňuje pravého ducha Kuby.
Hodnoty Havana Club nejlépe zastupují Maestros del Ron Cubano. To není profese, kterou se naučíte z učebnic. Jak říká don José Navarro, hlavní Maestro del Ron Cubano, je to „kulturní dědictví předávané z Maestra na Maestra". Po dlouhých 15 let kandidát na Maestra prochází náročným školením. Pod vedením zkušeného Maestra del Ron Cubano se učí vybírat tu nejlepší melasu, dohlíží na její kvašení a destilaci, vybírá nejlepší sudy určené k zrání destilátů, které pak míchá, aby vznikly ty nejlepší rumy. Maestro del Ron Cubano je opravdovým mistrem svého oboru.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.