Doorly’s Aged 14 Years

Nejstarší „papoušek“ ostrých chutí dubu, čokolády, pomeranče a skořice

Výrobce / značka: Foursquare Rum Distillery

Skladové číslo: DOO14

Zařazení: Anglický typ rumu
Chuťový profil: Svěží
Způsob výroby: Mix destilací z melasy
Obsah alkoholu: 48 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Barbados

Dostupnost: Skladem

1669 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Tmavě mahagonová

Aroma: Koření, dub, zázvor, ovoce

Chuť: Ostrost dubu, sladkost hořké čokolády, pomeranč, bobulové ovoce, k závěru se ostré chutě vytrácí a převládá skořice


Zrání

Větší část (90 %) tradičně v sudech po burbonu, zbytek (10 %) v sudech po sladkém, fortifikovaném víně Madeira. Tento rum má komplexní charakter s delikátní aroma, která se dá dosáhnout pouze časem. Barvený přírodním karamelem, aby se po zředění na 48% dosáhlo stejné barvy jako u cask strength.


Příběh

Rum se jmenuje po Martinu Doorlym, který byl dlouholetým partnerem zakladatele společnosti Foursquare, Richarda L. Seala. Na přelomu 19. a 20. století, právě Martin Doorly založil na Barbadosu lahvovací továrnu pro Foursquare rum. Doorly's Rum byl prvním rumem exportovaným z Barbadosu v láhvích. Doorly's rum se stal populární, a když vznikla v roce 1993 palírna Foursquare, tak na tento rum jen navázali.

Destilerie Foursquare, která je postavena na pozemku bývalého cukrovaru z roku 1636, je vyprojektována a postavena tak, aby byla vysoce úsporná a nezatěžovala životní prostředí. V téhle barbadoské palírně si rádi hrají s moderní technologií výroby, se zráním v netypických sudech a mícháním originálních blendů. Také je známá tím, že rumy nedoslazují, nedochucují a dobarvují jen minimálně. Pokud to udělají, tak vše transparentně napíší na etiketě.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.