Panel uživatele

Doorly’s Aged 14 Years

Doorly’s Aged 14 Years

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Nejstarší „papoušek“ ostrých chutí dubu, čokolády, pomeranče a skořice

1669 Kč s DPH

Skladové číslo: DOO14

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Foursquare Rum Distillery

Barva: Tmavě mahagonová

Aroma: Koření, dub, zázvor, ovoce

Chuť: Ostrost dubu, sladkost hořké čokolády, pomeranč, bobulové ovoce, k závěru se ostré chutě vytrácí a převládá skořice


Zrání

Větší část (90 %) tradičně v sudech po burbonu, zbytek (10 %) v sudech po sladkém, fortifikovaném víně Madeira. Tento rum má komplexní charakter s delikátní aroma, která se dá dosáhnout pouze časem. Barvený přírodním karamelem, aby se po zředění na 48% dosáhlo stejné barvy jako u cask strength.


Příběh

Rum se jmenuje po Martinu Doorlym, který byl dlouholetým partnerem zakladatele společnosti Foursquare, Richarda L. Seala. Na přelomu 19. a 20. století, právě Martin Doorly založil na Barbadosu lahvovací továrnu pro Foursquare rum. Doorly's Rum byl prvním rumem exportovaným z Barbadosu v láhvích. Doorly's rum se stal populární, a když vznikla v roce 1993 palírna Foursquare, tak na tento rum jen navázali.

Destilerie Foursquare, která je postavena na pozemku bývalého cukrovaru z roku 1636, je vyprojektována a postavena tak, aby byla vysoce úsporná a nezatěžovala životní prostředí. V téhle barbadoské palírně si rádi hrají s moderní technologií výroby, se zráním v netypických sudech a mícháním originálních blendů. Také je známá tím, že rumy nedoslazují, nedochucují a dobarvují jen minimálně. Pokud to udělají, tak vše transparentně napíší na etiketě.

 

Zařazení: Anglický styl rumu
Cukernatost: Suchý rum 0 – 5 g/l
Obsah alkoholu: 48 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Barbados

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.