Antigua Distillery Limited

Antigua Distillery byla na stejnojmenném ostrově v karibských Malých Antilách založena již v roce 1932. Na jejím založení se podílelo šest rodin, které se spojily, aby získaly lepší podmínky pro nákup melasy a mohly lépe kontrolovat destilační proces svých rumů. Posbíraly mezi sebou 2 500 liber, v roce 1931 založily společnost Antigua Distillery Ltd a v roce 1932 zahájily výrobu. V začátcích vyráběly bílý rum a stařený rum zvaný Caballero Rum.

V roce 1934 koupila společnost několik třtinových plantáží a cukrovar. Cukrovar vyráběl velmi kvalitní, výrazný cukr Muscovado a melasa, která při jeho výrobě vznikala, vynikala velmi příjemným třtinovým aroma. Začala se používat pro první rum, který společnost sama lahvovala – plný, stařený Cavalier Muscovado Rum.
V šedesátých letech společnost reagovala na trend lehčích destilátů, pozměnila své destilační metody a zahájila produkci výrazně lehčího Cavalier Antigua Rumu.

Rumy se dlouho vyráběly na původní francouzské měděné destilační koloně Savalle z roku 1932. Tedy až do roku 1991, kdy dosloužila a byla postupně nahrazována třísloupcovou destilační kolonou značky John Dore britské výroby, jež byla pro destilerii na míru upravena na pět sloupců. Zajímavostí je, že části původního zařízení, například rektifikační sloup, zůstaly původní, a přístroj tak představuje unikátní spojení francouzské a britské destilace. Jedná se o jediný přístroj svého druhu a zároveň jediná destilační kolona v Karibiku, která je vyrobena 100% z mědi.

S novou destilační kolonou začala společnost rozšiřovat řadu vyráběných produktů. Rum pod značkou English Harbour byl uveden na trh v roce 1993. Jeho název odkazuje na historii britského námořnictva na ostrově Antigua, na kterém se dnes konají přední světové jachtařské závody.
Rum se v této destilerii vyrábí dodnes, tedy již skoro 100 let. Několik rodin, které společnost zakládaly, má dodnes ve společnosti podíl. English Harbour je experty považován za jeden z nejlepších rumů současného Karibiku. V roce 2006 ohodnotil časopis Forbes značku za jednu z deseti nejzajímavějších rumů na trhu a jednotlivé verze rumu posbíraly již řadu ocenění z odborných soutěží.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.