Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Distillerie de Savanna

Savanna je agricole rum ve francouzském stylu vyráběný na sopečném ostrově Réunion od roku 1870, v Indickém oceánu, východně od Magadaskaru. Tento ostrov, francouzský protektorát s divokou a bujnou přírodou, je velkým producentem cukru. Nejpěstovanější cukrovou třtinou je R570 a je dodávána do destilerie Savanna z přilehlého cukrovaru Bois Rouge. Savanna je jednou z mála palíren na světě, která produkuje rum jak z třtinové šťávy, tak z melasy.

Co se staření rumu týče, master distiler Laurent Broc osobně navrhl a vyrobil síť potrubí a ventilů, které spojují všechny sudy nejmladšího rumu, aby míchal destilovaný během prvních 18 měsíců a zajistit lepší rovnováhu a větrání. Palírna má asi tisíc barelů, všechny francouzského původu, a desítky sudů Cognac, Ex-Porto, Madeira, Ex-Sherry, Muscatel a Calvados, které používají pro vysoce kvalitní sudové zpracování. Tím jsou schopni nabídnout desítky speciálních kombinací limitovaných vydání, obvykle v sudové síle. Savanna je vyjimečná palírna jižní polokoulem jejíž rafinované a rozmanité produkty by opravdu neměly uniknout žádnému z milovníků rumu všech stylů.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.