Oscarova 2012 s brandy a čokoládou

Oscarova 2012 s brandy a čokoládou

Doutníky 2012 by Oscar nabízí dokonalé hoření, skvělý tah a spoustu čitelných chutí. Zábavnější řadu doutníků těžko hledat. Nejednou se tak člověk ocitne v situaci, kdy by k tomu něco popil a třeba i užil nějaké té nebeské čokolády. Avšak kdo si bude rozumět s kým?

K ručně baleným vlhkým doutníkům těžko hledat lepšího společníka, než je brandy. Obvyklé tóny citrusů, květin, sladkých koření, krémově hladké struktury a dlouhého závěru se přímo podbízí do společnosti studeného kouře. Pakliže se vydáme ještě o jeden společenský stupínek výš, ocitneme se po boku samotného krále. Však požívání doutníku, brandy a čokolády je něčím, co není přístupno jen tak někomu. Pouze těm vybraným z nás.

Kombinací je jistě nekonečně mnoho, níže uvedené tipy slouží spíše jako vodítko tímto úžasným světem nadpozemských chutí. Za vyzkoušení ale stojí každý z nich.


2012 Connecticut, Rémy Martin VSOP, Las Trincheras Gold

Doutník: 2012 by Oscar Toro Connecticut

Nápoj: Rémy Martin VSOP Mature Cask Finish

Čokoláda: Willie's Cacao Las Trincheras Gold

Komu řada 2012 nic neříká, nechť rozhodně začne u jeho nejsvětlejšího krycího listu. Nejen že je nejjemnější, ale též nabízí nejlépe čitelný průběh chutí. Kombinace s nejmladším koňakem destilérky Rémy Martin se může zdát odvážná, nenechte se odradit. První doušky přijdou zostra. Jakmile se zapijete, rozlomte porci čokolády, přivoňte k lomu a nechte přirozeně rozpouštět na jazyku. Zapijte a pochopíte, proč zrovna VSOP. A pak zase ten skvělý Connecticut.


2012 Corojo, Bache Gabrielsen XO, Luscious Orange

Doutník: 2012 by Oscar Toro Corojo

Nápoj: Bache Gabrielsen XO Thomas Prestige

Čokoláda: Willie's Cacao Luscious Orange

Citrusy, citrusy a zase citrusy. Kdo rád sladké exotické ovoce, zde jej najde ve třech skupenstvích. Litrový Bache Gabrielsen XO je rozhodně investice, která se vyplatí. Lze s ním kombinovat ledasco, nudit vás nebude ani čistý, to v žádném případě. Doporučujeme jej vytáhnout před váženou návštěvou. Destilát nalijete do koňakových sklenic, na stůl položíte krabici doutníků Corojo a rozlámete tabulku svůdných pomerančů. Této návštěvy se jen tak nezbavíte.


2012 Maduro, Rémy Martin 1738, Sea Flakes

Doutník: 2012 by Oscar Toro Maduro

Nápoj: Rémy Martin 1738 Accord Royal

Čokoláda: Willie's Cacao Sea Flakes

Jakmile se prokouříte k Maduru, máte již slušné mínění, o čem vlastně řada 2012 je. Její nejtmavší zástupce nabízí krásné zemité, nasládlé, olejové chutě plné kakaa a čokolády. K tomu chcete pěkný vyvážený nápoj a něco netradičního na jazyk. Lahodné tóny koňaku 1738 ladí naprosto perfektně. Pije se snadno, není agresivní, nabízí komfortní spektrum chutí. K doutníkům Maduro spíše ladí mléčné čokolády. Sea Flakes obsahuje 44% Rio Caribe z Venezuely, na ale závěr skrývá to něco extra — mořskou sůl. Nechte ji po doušku koňaku rozpustit na jazyku, pokuřujte, počkejte si na prasknutí soli a užívejte.


2012 Maduro, Torres Jaime I, Milk of the Gods

Doutník: 2012 by Oscar Toro Maduro

Nápoj: Torres Jaime I

Čokoláda: Willie's Cacao Milk of the Gods

Kdo ochutnal španělskou brandy Torres Jaime I, ví, jak ohromné spektrum chutí nabízí. Určitě pití i na sólové popíjení. Jelikož ale jeho velikost neumožňuje vyšší spotřebu, pojďme si jej užít s doutníkem a čokoládou. Již výše je zmíněno, že 2012 Maduro se nejlépe přikuřuje k mléčným čokoládám. Vynechme sůl a jakékoli příchutě, to by této brandy jen ublížilo. Čistá Milk of the Gods poslouží nejlépe. Její střední obsah kakaa k sobě skvěle páruje čokoládové tóny doutníku a sametový Torres to vše umocňuje nad naše chápání.

2012 Maduro, Torres Jaime I, Milk of the Gods

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.

Velká letní koktejlová soutěž