Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Pralinky v kakaovém prášku

Pralinky v kakaovém prášku

Při hledání nových typů kakaa cestoval pan Willie od haciendy do haciendy a ve svém litinovém hrnci vyráběl z objevených odrůd vždy kakao a pralinky. Takto typy kakaa srovnával, zapisoval si poznámky a ty nejlepší pak dovezl do své továrny v Devonu. Pralinky jsou totiž fantastickým způsobem porovnávání chuťových nuancí různých odrůd kakaa.

Základní suroviny

Příslušenství

 • nepřilnavý kastrůlek
 • vařečka
 • mísa
 • plech
 • papír na pečení
 • čajová lžička
 • alternativně zdobící sáček s 2 cm širokou špičkou

Návod k přípravě

 1. Za stálého míchání zahřejeme v malém hrnci smetanu a cukr, necháme při teplotě těsně pod bodem varu. Směs nesmí vřít.
 2. Vmícháme nasekané kakao. Jakmile se rozpustí, sejmeme z vařiče, nalijeme do mísy, přikryjeme a necháme v lednici vychladnout a ztuhnout.
 3. Na plech položíme nepřilnavý papír na pečení.
 4. Pralinky vytváříme následovně. Čajovou lžičkou nabereme z mísy směs, rychle mezi dlaněmi vyválíme kuličku a položíme na plech, který umístíme do lednice k opětovnému vytuhnutí.
 5. Alternativně přelijeme pralinkovou směs do zdobícího sáčku a vytlačíme na plech dlouhé proužky. Zchladíme do ztuhnutí, nařežeme na 3 cm válečky a znovu zchladíme.
 6. Následně, ať už kuličky nebo válečky, vyválíme v kakaovém prášku.
 7. Skladujeme v lednici v hermeticky uzavřeném boxu. Takto vydrží čerstvé po dobu jednoho týdne.

Pro vskutku profesionální finiš přelijeme vytvarované pralinky rozpuštěnou čokoládou, necháme zchladnout, ztuhnout a vyválíme v kakaovém prášku.

Příprava přibližně 40 ks pralinek zabere orientačně 30 minut.

Dobrou chuť!

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.