Panel uživatele

Čokoládové recepty

Avokádovo-čokoládové brownies

Avokádovo-čokoládové brownies Brownies miluji, protože se dá upéct v podstatě z čehokoliv. Důkazem může být např. i brownies z květáku, které mělo na blogu velký úspěch. Dnes jsem se rozhodla pro své pečení použít avokádo. Avokádo je nejen zdravé, ale zároveň patří mezi potraviny, které pomáhají bojovat s depresí a zlepšují náladu. Když k němu navíc přidáte výbornou čokoládu, budete mít zásobu dobré nálady na měsíc dopředu :-) Já jsem si pro svůj recept vybrala čistou plantážní 100% čokoládu Willie´s Cacao Venezuelan Black Rio Caribe z e-shopu Vychutnavej.cz, která se skvěle hodí právě na přípravu čokoládových dezertů.

Čtěte více... Komentáře: 0

Brownie muffiny

Brownie muffiny Pár kvalitních surovin a recept stvořený pro čokoholiky je na světě. Spojila jsem vlastně dva dezerty v jeden - brownie a muffiny. Výsledkem je vynikající, univerzální zákusek ke kávě nebo jen tak k odpolední svačině. Tenká křupavá vrstvička ukrývá hutné a přitom vláčné, extra čokoládové těsto. Věřím, že i vy si tento dezert zamilujete. Základem tohoto receptu je použít opravdu dobrou, kvalitní, vysokoprocentní čokoládu.

Čtěte více... Komentáře: 0

Čokoládová vodka s trnkami

Čokoládová vodka s trnkami Neskutečná dobrota, kterou lze servírovat po jídle jako likér k dezertům, dortům, sušenkám nebo cukroví. Likér lze servírovat za studena nebo mírně ohřátý, před naléváním stačí láhev na 5 minut postavit do mísy s horkou vodou.

Čtěte více... Komentáře: 0

Čokoládový dort nebes

Čokoládový dort nebes Tento dort je tak dobrý, jednoduchý a sexy, že jeho přípravu naučil pan Willie všechny své přátele. Pokud chcete, klidně vynechte polevu a servírujte jen lehce posypané moučkovým cukrem nebo kakaovým práškem. Upečte jej někomu, jehož lásku si chcete získat. Neodolá.

Čtěte více... Komentáře: 1

Čokoládový dort s čokoládou a malinovými pralinkami

Čokoládový dort s čokoládou a malinovými pralinkami Náš Pepíno slaví 17 (neuvěřitelné! Moje miminko) a miluje čokoládu. Naučil se už poznávat tu kvalitní, takže nějakou mikulášskou figurku z marketu do něj nedostanete. A tak jsem se pustila do pečení. Na korpus jsem použila osvědčený dortový recept. Peču podle něj většinu dortů. A potom čokoláda, čokoláda, čokoláda, mascarpone …

Čtěte více... Komentáře: 0

Čokoládový sorbet

Čokoládový sorbet Skvělý recept, který vždy více než dobře poslouží jako společník při objevování světa čokolády. A pozor, čokoládový sorbet si lze užívat nejen v letních měsících. Za doporučený Madagascan Sambirano si můžete dosadit jakoukoli špičkovou čokoládu, odkudkoli ze světa. Kufry nechte doma, vzhůru za dobrodružstvím.

Čtěte více... Komentáře: 0

Extra čokoládový dort

Extra čokoládový dort Svatého Valentýna vlastně neslavím, ale záminka, proč upéct něco dobrého se dá najít vždy. Protože věřím, že drahou polovičku určitě potěšíte něčím dobrým, obzvláště pak připraveným s láskou. Tento dort je ovšem pro opravdové milovníky čokolády. Myslím tím, kdo ocení pravou hořkou čokoládu. Připravila jsem jej ze 100% čokolády Willie´s Cacao, proto není dort příliš sladký a opravdu můžete cítit výraznou chuť hořké čokolády.

Čtěte více... Komentáře: 0

Extra čokoládový dort s meringue

Extra čokoládový dort s meringue Pro všechny milovníky čokolády jsem připravila ve spolupráci s Vychutnavej.cz tento hříšný dort s velkou dávkou čokolády Willie´s Cacao, která je mimo jiné vhodná k pečení čokoládových korpusů, protože je ze 100% kakaa a nenaruší vám tak další použité ingredience v těstě. Čokoláda se mi krásně při přípravě rozpustila a prolnula do těsta. Korpus tak získal pravou čokoládovou chuť, jemnost a zároveň se stal i vláčným.

Čtěte více... Komentáře: 0

Horká čokoláda

Horká čokoláda Kakao se jako nápoj konzumuje ve střední Americe po tisíce let. Aztékové jej pili s chilli, buď horké nebo studené. Evropané kakao upravili do více přijatelnější verze. Jednou z významných změn bylo přidání cukru, také rádi přidávali různá koření z východu, jako je skořice, muškátový oříšek a hřebíček. Rozdrcené okvětní lístky růží nebo jasmíny byly občas přimíchány jako dochucovadla. Mléko se používalo až mnohem později. S horkou čokoládou můžete experimentovat dle svého vkusu a momentální nálady.

Čtěte více... Komentáře: 1

Chilli con carne s čokoládou

Chilli con carne s čokoládou Venku to sice vypadá na brzký příchod jara, ale věřím, že se zima ještě úplně nevzdává a tento zahřívací pokrm přijde vhod. Mleté maso, fazole a kukuřice se skvěle snoubí s pikantní rajčatovou omáčkou a kousek kvalitní hořké čokolády vystřelí tohle jídlo až k nebesům.

Čtěte více... Komentáře: 0

  • 1
  • 2

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.