Panel uživatele

Glengoyne Balbaína

Glengoyne Balbaína

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Intenzivní sladkce kořenitý zážitek po sudech Balbaína

1499 Kč s DPH

Skladové číslo: GLEGOYBAL

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Glengoyne Distillery

Barva: Medová

Aroma: Citrusy, vanilka, med, sherry a nezralé ovoce

Chuť: Na jazyku se vám bude rozpouštět hnědý cukr s rozinkami, sušenými jablky, javorovým sirupem, citrusy a hřebíčkem


Zrání

Balbaína zraje v evropských dubových sudech prvního plnění po sherry v kamenných skladech v Dumgoyne. Stejně jako vinaři z oblasti Balbaína i destilerie Glengoyne si těchto sudů cení nade všechny. Evropský dub dodá whisky intenzivní kořenitý charakter, což z něj dělá ideálního partnera pro Glengoyne Balbaína.


Příběh

"Nespěcháme na ni. Neutlačujeme ji. Neděláme ústupky." Silná slova, říkáte si? Pro skotskou palírnu Glengoyne jsou mantrou a mottem a drží se jich za každou cenu. I proto je jejich whisky tak skvělá. Od vlastního sladu, přes pálení v těch nejpomalejších kotlích ve Skotsku po absolutní kontrolu nad sudy po špičkové sherry, které jsou pro palírnu typické už od počátků.
V 19. století zažíval Londýn sherry boom a sudů bylo všude dost. Pak zájem opadl, sudů ubylo a jejich ceny vzrostly. Glengoyne měla dvě možnosti – ustoupit ze svých požadavků a změnit sudy, nebo si připlatit. Rozhodli se pochopitelně pro sherry. A tak i dnes zraje jejich whisky stejně, jako před sto lety. Ve stálých teplotách tradičních kamenných skladů v pouhých třech patrech - ideální podmínky pro náležité odpařování a zrání. Všechno pro tu nejlepší whisky.

Zařazení: Highlands whisky
Obsah alkoholu: 43 %
Objem: 1,0 l
Původ: Skotsko

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.