Whisky & Čokoláda

Whisky & Čokoláda

Kdo má napito, ví, že skotská whisky nabízí nejširší spektrum chutí ze všech destilátů. Ze Speyside, přes Highlands, Islay, Cambpbeltown až po Lowlands — celé Skotsko destiluje neskutečné zážitky, které si za pár drobných můžeme vychutnávat i v té naší kotlině. Když už ji máte doma, koukněte, co by se k ní hodilo za čokoládu.

Pokud tu svou whisky v seznamu nenajdete, nechte se alespoň inspirovat. Pár tipů naleznete i v pojednání "5 + 1 divů světa". Říká se, že cíl je cesta. My jsme tu od toho, abyste zbytečně nebloudili.

https://www.vychutnavej.cz/p/228/ardbeg-ten-years-old
Ardbeg, Las Trincheras

Whisky: Ardbeg Ten Years Old

Čokoláda: Willie's Cacao Las Trincheras Gold

Delikátní tóny nakouřené rašeliny této desetileté whisky z Islay svou jemnou kakaovou paletou skvěle doplňuje čokoláda, aniž by s ní jakkoli bojovala. Vyzkoušeli jsme i jiné hořké čokolády, tahle vychází k Ardbegu nejlépe.


Glengoyne, Chulucanas

Whisky: Glengoyne 15 Years Old

Čokoláda: Willie's Cacao Chulucanas Gold

Jemná ovocná Chulucanas s perfektně vyváženým chuťovým profilem rozinek a kakaa, sladkého a hořkého, si říká o whisky podobného kalibru. Glengoyne nabízí komplexní tělo, pestrou směs chutí a dlouhý závěr suchého kořenitého dubu. Kombinace na dlouhé chvíle poznání.


Macallan Fine Oak 10 Years OldMacallan, Chulucanas

Whisky: Macallan Fine Oak 10 Years Old

Čokoláda: Willie's Cacao Chulucanas Gold

Vyvážené tóny Speyside whisky rozjedou v ústech hru žlutého ovoce s jemným kořením. Necháte doznít a rozpustíte si na jazyku nasládlé kakaové boby Criollo plné rozinek, švestek, mírné kyseliny a ovocných chutí. Hmm ... Dalo by se říct, že tito dva se hledali, až se našli.


Talisker, Rio Caribe 72

Whisky: Talisker Dark Storm

Čokoláda: Willie's Cacao Rio Caribe Gold

Zástupce jediné palírny na ostrově Skye nabízí kupodivu velmi podobnou paletu chutí jako čokoláda Rio Caribe 72. Bohaté kouřové tóny dopadají na jazyk s podobnou tíhou jako hořké zemité tóny kakaa. Jsou jako členové královské rodiny za starých časů, každý vládnoucí ve své zemi, ale pokrevně příbuzní.


Talisker, Surabaya

Whisky: Talisker Dark Storm

Čokoláda: Willie's Cacao Surabaya Gold

Pokud milujete Talisker jako my, seznámíme vás s dalším příbuzným této rozsáhlé královské rodiny. Surabaya ze sopečné Jávy svůj původ neskrývá, ba naopak. Hořká chuť kouřových tónů doplněná jemným karamelem vám s Taliskerem v ústech vykouzlí setkání dlouho odloučených sourozenců v upřímném objetí.

Párování chutí whisky Talisker Storm s čokoládou

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.