Sarajishvili Extra Special Reserve

Sarajishvili Extra Special Reserve

Hodnocení produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Až 100letá brandy dokonalého ekvilibria vanilky a čokolády

6298 Kč s DPH

Skladové číslo: SAREX

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Sarajishvili House

Barva: Temně jantarová

Aroma/Chuť: Bohatá hladká chuť vanilky, čokolády a ovoce jemně sametového dozvuku


Destilace

Sarajishvili Extra obsahuje dávku původní brandy vytvořené před více než sto lety samotným Davidem Sarajishvilim.

Veškeré vinné hrozny jsou zpracovány dle evropských technologií. Používají se pouze odrůdy nejvhodnější pro danou mikrozónu: Tsiska, Tsolikauri, Goruli Mtsvane, Chinuri, and Rkatsiteli. Mají střední hodnoty cukru a kyselin a neutrální ovocnou chuť. Klasická technologie destilace lihovin za použití destilačního zařízení French Charente. Výsledkem jsou vysoce kvalitní lihoviny.


Zrání

Staření probíhá výhradně tradiční metodou, lihoviny jsou skladovány v 350 - 400 litrových dubových sudech. Mladý brandy destilát absorbuje látky z dubového dřeva a po oxidaci získává jedinečnou chuť a vůni. Když se destilát dostane do reakce s dubovým sudem a vzduchem, přibližně 3 % destilátů se vypaří tzv. andělskou daní.
Po dokončení fáze staření se jednotlivé brandy ve specifickém poměru harmonicky smísí a započne proces jejich asimilace v jedinečný nápoj. Tato část výroby probíhá výhradně v dubových sudech a trvá 4 až 12 měsíců.


Příběh

Produkce vína započala v Gruzii před tisíci lety, ale první gruzínská vinná pálenka spojená se jménem Davida Sarajishviliho se objevila až v 19. století.
Sarajishvili nejen že zavedl evropské vinařské technologie v Gruzii, ale také provedl studii gruzínského klimatu a půdy pro výběr správných odrůd vinných hroznů a vytvoření nejlepších mikrozón pro výstavbu vinic. Společnost byla založena v roce 1884 a v roce 1887 vyrobila svůj první produkt.
Práce Davida Sarajishviliho byla v letech 1889-1912 na mezinárodní scéně vysoce ceněna. V důsledku toho byla gruzínská brandy oceněna zlatými medailemi na výstavách v Paříži, Bruselu a Chicagu. V roce 1913 získala společnost výjimečný status: „Dodavatel paláce ruských císařů".

Zařazení: Ostatní brandy
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Gruzie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.