Privateer Navy Yard

DOPORUČUJEME

Silný mladý skvěle vyvážený rum sofistikované destilace

Výrobce / značka: Privateer Rum

Skladové číslo:

Zařazení: Španělský typ rumu
Obsah alkoholu: 55,4 %
Obsah cukru: 0-5 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: USA
Způsob výroby: Mix destilací z melasy

Dostupnost: Skladem

1870 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Měděná

Aroma: Vanilka, dřevitost, koření s pepřem a sladký dotek melasy

Chuť: Mírná nasládlost, karamelka a tmavá čokoláda, dotek vanilky, hřejivý tón lískových ořechů a silnější tón dřevitosti v pěkné rovnováze s celkovým projevem rumu


Destilace

Privateer Rum Distillery používá jen tzv. single-origin melasu z Guatemaly v kvalitě „A grade“, která je řadou výrobců považována za jednu z nejautentičtějších variant připomínajících melasu proudící do Ameriky v 18. století. Fermentace se odehrává v nerezových tancích po dobu šesti dnů při teplotě 23 - 26 °C. Nejdůležitější částí je ale dvojnásobná destilace, která nejprve probíhá v kotlíkovém destilačním zařízení od společnosti Vendome z Kentucky, aby následně přišlo zakončení na hybridním destilačním zařízení od německé společnosti Carl, které kombinuje kotlíkovou i kolonovou destilaci, což poskytuje výrobci větší pole působnosti v otázce, jaký charakter chce pro výsledný produkt zvolit.


Zrání

Rumy Privateer zrají v sudech z amerického bílého dubu o kapacitě cca 200 litrů. Tyto sudy jsou z celkových sedmi stupňů klasifikovaných americkou Independent Stave Company vypáleny na úroveň známou jako char#3, kdy sud podléhá vypalování po dobu 35 sekund. Privateer Navy Yard se vyrábí po vzoru tradičních rumů z Nové Anglie a zraje 2 roky v nových sudech z amerického dubu.


Příběh

Privateer Rum se vyrábí na severovýchodním pobřeží ve státě Massachusetts, a to konkrétně v malém městečku Ipswitch, které leží přibližně 50 km od Bostonu. Tato americká palírna byla sice založena v roce 2011, navazuje ale na bohatou historii rumů z Nové Anglie. V současnosti je Privateer Rum Distillery považován za symbol vysoce kvalitního rumu ze Spojených států, který pomáhá redefinovat určitý styl rumu, který je typický pro oblast Nové Anglie.


Doporučení

Při použití například v koktejlu Daiquiri dodává sametovou texturu a hluboké tóny sladkého pečiva, hnědého másla, vaječného krému, meruňkového džemu, lískových oříšků a sušených fíků. Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Rum s čokoládou
a naopak

Degustační tipy
od Radka z RumMe

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.