Panel uživatele

Courvoisier Extravagance

Courvoisier Extravagance

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Koňak velkého příběhu a jemných chutí

1559 Kč s DPH

Skladové číslo: COUEXT

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Courvoisier S.A.S.

Barva: Oranžový jantar s červenými odlesky

Aroma: Silně ovocité pomeranče a citrony

Chuť: Jemná ovocná chuť pomerančového květu, okvětních lístků růží, briošky a opékaných mandlí


Destilace

Ohromující směs Fine Champagne s hrozny pěstovanými jak v Champagne Grande, tak i Petite Champagne. Výsledkem je klasicky zaoblený a komplexní koňak, který doplňuje mezeru mezi stářím VSOP a XO.

Značka si udržuje úzké vztahy s více než 800 pěstiteli révy ze 4 hlavních vinařských oblastí regionu Cognac — Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies a Fins Bois, od nichž bere jen ty nejlepší hrozny. Pro nejkvalitnější výsledek Courvoisier destiluje v tradičních měděných kotlích alambik o objemu 25 hektolitrů hned od první fáze. Jako jedna z mála koňakových palíren destilují „na kalech", což je specifická a složitější technika, která vyžaduje uchovávání zbytků kvasinek.


Zrání

Značka si udržuje úzké vztahy s více než 800 pěstiteli révy, od nichž bere ty nejlepší hrozny z oblasti Cognac. Cenné eaux-de-vie se staří v ručně vyráběných sudech z osobně vybíraných 200 let starých dubů z konkrétních lesů. Dubové dřevo je po rozřezání sušeno přirozeným způsobem po dobu tří let. Jakmile sudy bednáři dokončí, naplní se eaux-de-vie a začne proces stárnutí. Veškerý koňak musí stárnout minimálně dva a půl roku.


Příběh

Elegantní láhev a prezentační box jsou vybaveny fóliovaným designem ve stylu Jarnacaise inspirovaným ohromnou a složitou strukturou Grand Palais ze skla a oceli v Paříži. Láhev byla vytvořena k oslavě doby, kdy koňaky Courvoisier pil Napoleon III, vnuk Bonaparteho. Taktéž se jím připíjelo při extravagantním otevření Eiffelovy věže v roce 1889, kdy byla Paříž během svého zlatého věku globálním centrem umění, módy, jídla, hudby, vědy a literatury. Tehdy dosáhl Courvoisier vrcholu své popularity. Courvoisier Extravagance pokračuje v tradici této éry.

Napoleon dával příděl koňaku Courvoisier svým dělostřeleckým jednotkám, aby během probíhajících napoleonských válek pozvedl jejich morálku. Říkával jim: „Když jste na pochodu, dám vašim silám, co nejvíce to je možné, víno večer a koňak po ránu." Když pak odjížděl Napoleon do exilu na ostrov Sv. Heleny, bral si jen to nejnutnější. A věděl proč. Za značkou Courvoisier stojí téměř dvě století poctivé práce a řada lahůdek, ověnčených cenami z mezinárodních soutěží. 

Získaná ocenění
Stříbrná medaile IWSC Presentation

 

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.