Bache Gabrielsen American Oak 1 l

Bache Gabrielsen American Oak 1 l

Hodnocení produktu: 4/5 (2x)

Vaše hodnocení:

DOPRAVA ZDARMA

Americká chuť kokosu a ananasu s francouzskou dubovou příchutí vanilky, kakaa a ořechů

1169 Kč s DPH

Skladové číslo: BGAO1

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Ths Bache Gabrielsen

Barva: Zářivá jantarově hnědá

Aroma/Chuť: Má odlišný charakter daný americkým dubem, s jemnou tropickou příchutí kokosu a ananasu, který se krásně mísí s francouzskou dubovou příchutí vanilky, kakaa a ořechů


Destilace

Přestože tento jedinečný eau de vie zůstává věrný původním metodám míchání kapaliny, zahrnuje tradiční i nový přístup ke koňaku. Je ze 100 % vyroben z odrůdy Ugni Blanc z oblasti Fins Bois.


Zrání

První svého druhu, tento inovativní koňak zprvu několik let zraje v dubovém sudu Limousine z Francie a následně po dobu minimálně šesti měsíců dozrává v nových autentických barelech z amerického dubu Tennessee Oak.


Příběh

Sága koňaků Bache-Gabrielsen byla založena Thomasem Bache-Gabrielsenem z norského Holmestrandu v roce 1905. O několik generací později podnik stále vlastní a provozuje rodina Bache-Gabrielsenů.
Dnes je Bache-Gabrielsen jedním z mála zbývajících tradičních rodinných destilerií koňaku a stále okupuje staré, téměř zastaralé prostory v centru města Cognac. Když projdete dveřmi, je to skoro jako vstoupit do příběhu Charlese Dickense z roku 1890. Za touto fasádou je však veškeré zařízení a vybavení palírny ultra moderní.
Firmu nyní řídí vnuk zakladetele Hervé Bache-Gabrielsen, který převzal každodenní řízení firmy od svého otce Christiana. Norsko stále zůstává největším trhem, ale pokud požádáte o koňak Bache-Gabrielsen více na jihu Evropy, nepochodíte. Stále se tam prodává pod více než sto let starým, původním názvem Dupuy — přijimením bývalého partnera a otce manželky Bache Gabrielsena A. Edmonda Dupuy.

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 1,0 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.