Camus Extra Elegance

Camus Extra Elegance

Hodnocení produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Vytvořil Michael Camus ze směsi vyjimečných 30 až 50letých ročníků k oslavě milénia

6699 Kč s DPH

Skladové číslo: CAEXE

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Camus La Grande Marque

Barva: Světle mahagonově zlatá

Aroma: Zpočátku symfonie sušených květin, dubu, tabáku, hroznů a ořechových tónů mandlí a vlašských ořechů, s nádechem másla a smetanového pečiva se postupně otevírá do kořenitého dubu

Chuť: V ústech se postupně otevírá perfektní rovnováha mezi kořenitým dubem a ořechy, krémově mléčným bonbónem, delikátním ovocem a květinami, následuje dlouhý a sametový závěr jemné sladkosti másla a hroznů


Destilace

Veškeré vinné hrozny se lisují do 2 hodin od sklizně. Vysoce aromatická šťáva se následně fermentuje po 6 dní při kontrolované teplotě mezi 22 a 26 °C na 3 různých typech kvasnic, které nejlépe rozvinou specifické aroma a vytáhnou to nejlepší z terroiru.
Destilace probíhá ručně, bez automatizované techniky a to výhradně v malých maximálně 25 hektolitrových měděných kotlích. Během druhé destilace se prvních 20 litrů z „hlavy" odloží bokem, litr po litru je ochutná master destiler, který ty nejaromatičtější složky před zráním na sudu přidá do finálního destilátu.


Zrání

Veškeré barely jsou jemně vypálené s nízkým obsahem taninů, což zabrání jejich nadměrné extrakci do eaux-de-vie a umožní vyniknout ideálnímu poměru mezi ovocito-květinovými a jemnými dubovými tóny. Pro zrání se používají pouze malé barely, které maximalizují kontakt mezi tekutinou a dřevem.


Příběh

Destilérie Camus se zaměřuje nekompromisně na vytváření intenzivně aromatických koňaků. Tento proces umožňuje dosáhnout bezkonkurenční míry aroma měřené třemi specifickými parametry: velikost ovocného aroma spojené s vysokou úrovní esterů, hloubka květinových tónů spojená s vysokou úrovní terpenolů a perfektní rovnováha mezi ovocitými a dřevitými tóny vycházející z použití sudů s nízkým obsahem taninů.

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.