Panel uživatele

Godet Antarctica Icy White

Godet Antarctica Icy White

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Nežný, delikátní, originální koňak servírovaný ledově vychlazený

1099 Kč s DPH

Skladové číslo: GOAIW

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Godet

Aroma: Květinové, náznaky karamelové sladkosti, heřmánku, jalovce a sušené meruňky

Chuť: Servírovaný ledově vychlazený poskytuje optimální sladkost, sušené ovoce, opět trochu heřmánku, rozinky a květ pomeranče s plným kořenitým jalovcovým závěrem


Destilace

Vinice destilerie Godet se rozkládají na 75 000 hektarech v 6 rozmanitých terroirech, odkud pochází 6 druhů vína, z nichž je z 98 % zastoupen Ugni Blanc. V procesu destilace se stále používají několik století staré techniky a know-how.


Zrání

Koňak zrál ve 100letých dubových sudech, díky čemuž postrádá jakékoli známky taninu. Bílé barvy bylo docíleno díky přirozenému procesu filtrace.

Godet vytváří řemeslný koňak s propracovaným know-how a skvělou historií. Je zároveň jedinou palírnou, která staří koňaky přímo u Atlantického oceánu, což jim dodává pozoruhodnou plnost a preciznost. Jedna z filosofií destilerie je víra v čas a jeho využití k tvorbě komplexních koňaků.


Příběh

V březnu 2008 se Jean Jacques Godet za doprovodu 10 členů posádky vydal na plavbu do Antarktidy. Přistáli na antarktickém kontinentu 70 ° jižně od rovníku. Nikdy se tak malé jachtě nepodařilo dokovat na takové úrovni, zaznamenali tak světový rekord. Na počest úspěchu vytvořil dům Godet jedinečný Eaux de Vie inspirovaný čistotou a krásou Antarktidy.

V roce 1588 zakládá nizozemský obchodník Bonaventure Godet v přístavu La Rochelle obchod se solí a vínem. Patří mezi první, kdo doslova „pálí" vína, aby snížil náklady na dopravu a Henri IV mu dává právo pálit víno v tzv. Brandjwine. Jak obchod rostl, výrobní procesy byly vylepšeny a Godet Freres Cognac je v roce 1782 oficiálně registrován Gédéon Louis Godet. Nyní, ve 21. století, je Godet Freres Cognac stále ze 100 % rodinným vlastnictvím a stále sídlí v přístavu La Rochelle a pod správou současné 15. generace Godet.

 

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,5 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.