Ramazzotti Sambuca

AKCE

Italský likér s jemnou chutí anýzu

Výrobce / značka: Ramazzotti

Skladové číslo:

Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Itálie

Dostupnost: Skladem

-10%

359 Kč s DPH

399 Kč s DPH Sleva 40 Kč

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Čirá, po smíchání s ledem nebo s vodou zbělá

Aroma: Bohaté a komplexní anýzové

Chuť: Anýzová s dlouhotrvajícím závěrem


Destilace a Zrání

Italský anýzový likér se specifickou chutí a charakteristickým plným aroma je hvězdicový anýz, jehož zralá semena jsou základem jinak utajované receptury. 


Příběh

Sambuca se pije čistá jako digestiv s třemi zrnkami kávy. Pro svoji specifickou chuť je také používána v koktejlech a při přípravě long drinků.
Zmrzlina přelitá Sambucou Ramazzotti představuje netradiční dezert vhodný pro všechny slavnostní příležitosti, jejichž unikátní tečkou může být servírování flambovaného likéru ve skleničce s několika kávovými zrny ke kávě.

Ramazzotti je italský výrobce likérů sídlící v Miláně. Vlastníkem této značky je Pernod Ricard. V počátcích devatenáctého století, dlouho před sjednocením Itálie, tehdejší vzpoury v Miláně znesnadňovaly možnost úšpěšného podnikání. Navzdory této situaci vytvořil mladý podnikatel a ctižádostivý bylinkář díky své vášni a iniciativitě v malé laboratoři v roce 1815 něco jedinečného. Ausano Ramazzotti začal experimentovat s přísadami z celého světa, včetně sladké slupky italské pomeranče, hořce, rebarbory, kurkumy a rozmarýnu. Ausano, poháněný touhou vyrábět ochucený nápoj, který je ideální ke konzumaci kdykoli během dne, vytvořil první likér této značky - Amaro Ramazzotti.

 

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.