Champagne Gallois Premier Cru Cuvée Boisée Blanc de Blancs

NOVINKA EXKLUZIVNĚ LIMITOVANÁ EDICE

Ohromující šampaňské z dubových sudů

Výrobce / značka: Champagne Serge Gallois

Skladové číslo:

Zařazení: Šampaňské
Míra zbytkového cukru: Brut 0 – 12 g/l
Chuťový profil: Svěží
Obsah alkoholu: 12 %
Objem: 0,75 l
Původ: Francie

Dostupnost: Skladem

1990 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Světle žlutá barva s nádechem zelené

Perlivost: Bohatá vytrvalá pěna s jemnými bublinkami

Aroma: Vůně je velmi diskrétní a jemná zároveň. Zpočátku cítíme čerstvé citrusy a limetky, po chvíli navazují téměř kouřové minerální tóny. Po okysličení získá víno intenzivní aroma toastu, briošky a vanilky.

Chuť: Zpočátku zaútočí na patro útočná svěžest. Poté se nám po celém těle rozjede krásná struktura podpořená pevným citrusovým tělem s velmi dlouhou dochutí. Závěr je komplexní, hřejivý s kořenitými tóny.

Složení: 100 % Chardonnay

Doba zrání v láhvi na kvasnicích: 2 roky

Dozážní (expediční) likér: 4 g/l (výhradně z rezervních vín)

Kyseliny: 4,45 g/l

Oblast: Champagne

Podoblast: Côte des Blancs

Obec: Vertus

Tratě: Les Mont Ferrés, Les Bois


Zrání

Tato směs se ze 43 % skládá z vín vinifikovaných v dubových 228l sudech a 57 % pochází z nerezových 500 l tanků.


Doporučení

Jedná se o perfektní víno pro vaše aperitivy, zejména pak na jaře nebo v létě k sezónnímu ovoci. Skvěle doprovodí ústřice, ryby v mousseline omáčce nebo bílé ryby sashimi. Při sýrovém chodu lze tento Blanc de Blancs podávat s Chaource nebo čerstvým kozím sýrem. Při závěrečném dezertu skvěle doprovodí čerstvé fíkové polévky nebo ovoce namáčené v sirupu.
Chutná nejlépe ze sklenice na bílé víno nebo tulipánu při teplotě 8 – 9 °C.


Příběh

Francouzské vinařství Serge GALLOIS se nachází v kontrolované apelační oblasti Champagne-Ardenne, která se táhne přes oblast Marne, v Aisne kolem Château-Thierry a na jihu po Aube. Je obecně známo, že nejlepší hlavy produkující nejproslulejší ročníky se nachází okolo Épernay.

V zájmu budování rodinné tradice postavilo vinařství Gallois v roce 1996 svůj statek přímo v srdci této oblasti, několik kilometrů na východ hlavního města Épernay. Právě zde, téměř u paty svých vinic, vyrábí Gallois své nejlepší šampaňské.
Díky velkému zapálení, skvělé oblasti a důvěře investorů se brzy podařilo vytvořit kvalitní zázemí vinic. Nejpodstatnější bylo pěstovat víno na historických kopcích okolo Épernay za účelem produkce těch nejlepších ročníků, převážně na druhé nejvyšší úrovni Premier Cru.
V současné době se převážná část vinic nachází u měst Épernay a Vertus. Na levém břehu řeky Marna, severo-západně od města Épernay, vlastní vinařství jižně orientované parcely v katastrech vesnic Dizy, Cumières a Damery. Na západě, po pravém břehu řeky se ještě nachází několik hektarů u obce Mardeuil. Ostatní pozemky najdeme u měst Vertus a Grauves.
Produkce vinařství se skdádá ze tří odrůd šampaňského: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Převážně vyrábí bílá Champagne vína, jenž jsou klasifikovaná jako Premier Cru (tzn. z vinohradů klasifikovaných jako Premier Cru). Pouze ta dokáží přesně vystihnout a plně vyjádřit potenciál Chardonnay a přednosti půdy, na které se pěstuje.

Jak snadné je
pít šampaňské

O štěstí ve skleničce

ČLÁNEK
Šumivé recepty

Lahůdky k bublinkám

RECEPTY

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.