Champagne Gallois Premier Cru Brut Millésime 2012

NOVINKA EXKLUZIVNĚ

Bohaté elegantní Chardonnay z nejlepších vinic Côte des Blancs

Výrobce / značka: Champagne Serge Gallois

Skladové číslo:

Zařazení: Šampaňské
Míra zbytkového cukru: Brut 0 – 12 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Obsah alkoholu: 12 %
Objem: 0,75 l
Původ: Francie

Dostupnost: Skladem

1590 Kč s DPH

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Popis

Aroma: Nejprve nacházíme čerstvé ovoce, jmenovitě citrusy, mandarinky a kandované citrony, následované téměř krémovými tóny pečiva. Cítíme jemnou mineralitu a bílé okvětí. Při provzdušnění se víno na nose připeče do kořeněných tónů toastu a briošky.

Chuť: Krásně plná paleta sušeného ovoce a ořechů s podmanivou krémovitostí. Objevujeme kořenitý charakter. Jemný a zároveň pevný závěr vína je nabušený čerstvým šťavnatým bílým ovocem a lehce minerálními tóny křídy.

Složení: 100 % Chardonnay

Doba zrání v láhvi na kvasnicích: 7 let

Dozážní (expediční) likér: 5 g/l (výhradně z rezervních vín)

Zbytkový cukr: 6,1 g/l

Kyseliny: 4,25 g/l

Oblast: Champagne

Podoblast: Côte des Blancs

Obec: Vertus


Doporučení

Velké šampaňské, které může být samo o sobě špičkovým aperitivem. Nebo si s přáteli ke konci večera dopřejte okamžik absolutního potěšení. Při kombinaci s jídlem doporučujeme vybírat ty nejvytříbenější pokrmy. 
Chutná nejlépe ze sklenice na bílé víno nebo tulipánu při teplotě 8 – 9 °C.


Příběh

Francouzské vinařství Serge GALLOIS se nachází v kontrolované apelační oblasti Champagne-Ardenne, která se táhne přes oblast Marne, v Aisne kolem Château-Thierry a na jihu po Aube. Je obecně známo, že nejlepší hlavy produkující nejproslulejší ročníky se nachází okolo Épernay.
V zájmu budování rodinné tradice postavilo vinařství Gallois v roce 1996 svůj statek přímo v srdci této oblasti, několik kilometrů na východ hlavního města Épernay. Právě zde, téměř u paty svých vinic, vyrábí Gallois své nejlepší šampaňské.
Díky velkému zapálení, skvělé oblasti a důvěře investorů se brzy podařilo vytvořit kvalitní zázemí vinic. Nejpodstatnější bylo pěstovat víno na historických kopcích okolo Épernay za účelem produkce těch nejlepších ročníků, převážně na druhé nejvyšší úrovni Premier Cru.
V současné době se převážná část vinic nachází u měst Épernay a Vertus. Na levém břehu řeky Marna, severo-západně od města Épernay, vlastní vinařství jižně orientované parcely v katastrech vesnic Dizy, Cumières a Damery. Na západě, po pravém břehu řeky se ještě nachází několik hektarů u obce Mardeuil. Ostatní pozemky najdeme u měst Vertus a Grauves.
Produkce vinařství se skdádá ze tří odrůd šampaňského: Chardonnay, Pinot Noir a Meunier. Převážně vyrábí bílá Champagne vína, jenž jsou klasifikovaná jako Premier Cru (tzn. z vinohradů klasifikovaných jako Premier Cru). Pouze ta dokáží přesně vystihnout a plně vyjádřit potenciál Chardonnay a přednosti půdy, na které se pěstuje.

Jak snadné je
pít šampaňské

O štěstí ve skleničce

ČLÁNEK
Šumivé recepty

Lahůdky k bublinkám

RECEPTY

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.