Janneau VS

Janneau VS

Hodnocení produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

5letý armaňak svěžích aromat mladé švestky a tónů dřeva

619 Kč s DPH

Skladové číslo: JANVS

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Armagnac Janneau

Barva: Světle jantarová

Aroma: Jemná směs eaux-de-vie velmi svěžích ovocných aromat mladé švestky

Chuť: Na patře se rozvíjí aroma postupně odhalující dřevité tóny


Destilace

V.S. je směs eaux-de-vie destilovaných z bílých vín vyrobených ve dvou hlavních vinařských apelačních oblastech Bas-Armagnac a Tenarèze. Oblast Bas-Armagnac má písčitou půdu, čímž jsou lihoviny destilované z vína rostoucí v této oblasti lehčí a jemnější.

Destilace se provádí v zimě a podle zákona musí být dokončena do 31. března po sklizni. Existují dvě velmi odlišné metody destilace schválené destilací Armagnacu. Nejobvyklejší je kontinuální destilace, též nazývaná Armagnaçais, extrahující energické, aromatické brandy, bohaté na éterické oleje. Druhou metodou je složitější dvojitá destilace v měděných kotlících extrahující pouze srdce destilace, čímž eliminuje „hlavu" a „ocas".


Zrání

Čerstvě destilovaný, průhledný a krystalický líh je okamžitě naplněn do 450litrových dubových sudů vyrobených z okolních lesů Limousin a Monlezun. Každý sud má odlišné vlastnosti a v závislosti na typu použitého dubu poskytuje tekutině různé odstíny tříslovin a dřevité aroma. Trvá několik let, než destilát získá svou typickou jantarovou barvu a jemnou chuť taninu.

Staření probíhá ve starobylých sklepech postavených v roce 1851, kde v naprostém tichu odpočívá přibližně 10 % veškerého Armagnacu v regionu.


Příběh

Destilérku založil v roce 1851 Pierre Etienne Janneau ve městě Condom v oblasti Armagnac. Od té doby si předaly tajemství výroby Grand Armagnac již čtyři generace rodiny Janneau, vždy z otce na syna.
Maison Janneau je jedním z hlavních producentů, kteří provádějí destilaci, zrání a stáčení své produkce plně v oblasti původu, AOC Armagnac a je též domovem jednoho z nejdůležitějších výrobních a skladovacích prostor v regionu Armagnac vyrábějící výhradně vysoce kvalitní Armagnac.

 

Zařazení: Armagnac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.