Janneau VSOP

Janneau VSOP

Hodnocení produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Až 20letý armaňak plný živého ovoce a karamelových tónů

639 Kč s DPH

Skladové číslo: JANVSOP

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Armagnac Janneau

Barva: Jasně jantarová

Aroma: Sušený šeřík, med, fíky a opékané ořechy

Chuť: Živý hbitý nástup suchého ovocného středně plného těla pokračujícího do tónů bílé čokolády a karamelu s dlouhým zakončením jemně opečených ve zlatém medu máčených kořeněných rozinek


Doporučení

Vynikající chutný Armagnac, který bude skvělý sám o sobě, v koktejlech nebo dokonce s jídlem.


Destilace

VSOP je perfektní směs pečlivě vybraných eaux-de-vie destilovaných z bílých vín z hroznů Baco, Ugni Blanc a Folle Blanche, vyráběných ve dvou hlavních oblastech Appellation Controlée: Bas Armagnac a Tenaréze. Oblast Bas-Armagnac má písčitou půdu, čímž jsou lihoviny destilované z vína rostoucí v této oblasti lehčí a jemnější.

Destilace se provádí v zimě a podle zákona musí být dokončena do 31. března po sklizni. Existují dvě velmi odlišné metody destilace schválené destilací Armagnacu. Nejobvyklejší je kontinuální destilace, též nazývaná Armagnaçais, extrahující energické, aromatické brandy, bohaté na éterické oleje. Druhou metodou je složitější dvojitá destilace v měděných kotlících extrahující pouze srdce destilace, čímž eliminuje „hlavu" a „ocas".


Zrání

Čerstvě destilovaný, průhledný a krystalický líh je okamžitě naplněn do 450litrových dubových sudů vyrobených z okolních lesů Limousin a Monlezun. Každý sud má odlišné vlastnosti a v závislosti na typu použitého dubu poskytuje tekutině různé odstíny tříslovin a dřevité aroma. Trvá několik let, než destilát získá svou typickou jantarovou barvu a jemnou chuť taninu.

Staření probíhá ve starobylých sklepech postavených v roce 1851, kde v naprostém tichu odpočívá přibližně 10 % veškerého Armagnacu v regionu.


Příběh

Destilérku založil v roce 1851 Pierre Etienne Janneau ve městě Condom v oblasti Armagnac. Od té doby si předaly tajemství výroby Grand Armagnac již čtyři generace rodiny Janneau, vždy z otce na syna.
Maison Janneau je jedním z hlavních producentů, kteří provádějí destilaci, zrání a stáčení své produkce plně v oblasti původu, AOC Armagnac a je též domovem jednoho z nejdůležitějších výrobních a skladovacích prostor v regionu Armagnac vyrábějící výhradně vysoce kvalitní Armagnac.

Získaná ocenění:
Zlatá medaile Concours Mondial de Bruxelles 2015
Zlatá medaile s oceněním „Mimořádné" International Wine & Spirit Competition 2015
Zlatá medaile s oceněním „Nejlepší v kategorii" International Wine & Spirit Competition 2010
Zlatá medaile s oceněním „Nejlepší v kategorii" International Wine & Spirit Competition 2007
Zlatá medaile Beverage Institute of Chicago 2009

Zařazení: Armagnac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.