Delord XO

Delord XO

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Temperamentní armaňak chutí tabáku a koření

1369 Kč s DPH

Skladové číslo: DELXO

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Armagnac Delord

Barva: Tmavší měď s olivovými odlesky

Aroma: Sušené květy, podzimní listí a kvalitní tabák

Chuť: Temperamentní s nádechem karamelu, sušeného ovoce, tabáku s výraznější příchutí drceného pepře v delším hřejivém závěru


Destilace

Pro výrobu se používají tři odrůdy bílého vína - follé blanche, colombard a ugni blanc. Jednotlivé odrůdy se sbírají postupně podle zralosti. Destilace probíhá od začátku prosince do konce ledna ve dvou starých měděných destilačních přístrojích - alambic armagnacais.


Zrání

Po destilaci a několikanásobné filtraci je bezbarvý destilát stočen do hluboce vypálených dubových sudů z oblasti Limousin o objemu 420 l. Porézní dřevo zaručuje dobrou prostupnost při odpařování alkoholu v průběhu zrání. Následně jsou sudy převezeny do skladu, kde v průběhu let dřevo postupně zabarvuje armagnac přes slámově žlutou, zlatě jantarovou až do rubínové barvy. Současně dochází ke zjemňování chuti a poklesu množství alkoholu. Během zrání se armagnac ve sklepích pravidelně testuje, aby splňoval kritéria maximální kvality. Před lahvováním do typických saténových lahví tvaru „basquaise" jsou jednotlivé produkty namíchány Jacques Delordem do požadované kvality.


Příběh

Výroba v rodinné destilerii začala v roce 1893, kdy se Prosper Delord se svým pojízdným destilačním přístrojem usadil ve vesničce Lannepax. Nyní již třetí generace vyrábí podle původních postupů pověstný destilát, zrající po mnoho let v dubových sudech. Rodinné vinice se rozprostírají v samém srdci kraje Bas – Armagnac, v centru jedné ze tří zákonem stanovených oblastí Appelation d’Origine Controlée.

Zařazení: Armagnac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Vychutnávej společně s

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.