Panel uživatele

Chabot Vintage 1989

Chabot Vintage 1989

Hodnocení produktu: 4.33/5 (3x)

Vaše hodnocení:

Skvělý ročníkový armaňak zrající v černém dubovém sudu Gascon

2239 Kč s DPH

Skladové číslo: CHAV89

Dostupnost: Skladem

Výrobce: EURL Chabot

Aroma/Chuť: Silně individuální vycházející z daného ročníku a kvalit černého dubového sudu Gascon


Destilace

Během krátkých, chladných zimních dnů se pozornost zaměřuje na destilační proces. Tradiční měděný kotel Armagnaçais, zdokonalený v roce 1890 monsieurem Verdierem, se dodnes používá k proměně bílého vína do mladého Armagnacu nebo eaux de vie — při opuštění destilace bezbarvý destilát s obsahem alkoholu mezi 52 % a 60 % objemu.
Na rozdíl od jiných brandy se armaňak destiluje pouze jednou. Právě jednoduchost procesu destilace umožňuje bez nežádoucích efektů vytáhnout do popředí přirozeně bohaté aroma vinných hroznů.


Zrání

Po destilaci v měděných kotlích je bezbarvá brandy umístěna do sudu, ručně vyráběného z dubových stromů místního lesa Monlezun. Výběr a pečlivá příprava dřeva je nesmírně důležitá, protože právě stárnutí v dubových sudech dává armaňaku velkou originalitu a charakter. Sudy jsou uloženy v podzemních sklepích s řízenou teplotou a vlhkostí.


Příběh

Řada Chabot Vintage je vzácnou a skvělou sbírkou armaňaků stařených v zaprášených černých dubových sudech Gascon. Veškeré ročníky jsou vybírány a osobně podepsány sklepmistrem. Každý štítek má pergamen specifický pouze pro Armagnac, jenž označuje přesný rok sklizně a každá láhev, vyrobena z čirého skla, je jednotlivě zapečetěna zlatým voskem.

Chabot započal své působení v obchodu s vínem a lihovinami v roce 1828. Rodinná destilerie má své sídlo ve vesnici Labastide d'Armagnac v kopcích Gaskoňska, kde je schopná vyrábět dostatečné množství vína nezbytného pro destilaci armaňaku. Po více než století se dařilo tento mistrně vytvořený destilát udržet tajemstvím, sdíleným pouze mezi blízkými přáteli, místními obyvateli Gaskoňska a francouzskou šlechtou.
Tak tomu bylo až do roku 1963, kdy pod vedením Johna Gentzbourgera značka Chabot podnikla masivní expanzi z Francie do zbytku světa, kde se velmi rychle stává ceněnou pro svou vynikající kvalitu a výraznou chuť. Dnes Chabot Armagnac obepíná planetu, nachází se v 96 zemích a je zároveň nejprodávanějším armaňakem na světě.

 

Zařazení: Armagnac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.