Panel uživatele

Metaxa Angel´s Treasure

Metaxa Angel´s Treasure

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Delikátní, koncentrovaná, ušlechtilá brandy v sudové síle

3690 Kč s DPH

Skladové číslo: METAT

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Metaxa

Barva: Temný jantar

Aroma: Sušené švestky, sušené fíky, muškátový oříšek, cejlonská skořice, zázvor, divoký včelí med, karamel, sušené okvětní lístky a náznak starého dubu

Chuť: Bohatá a koncentrovaná, doprovázena o sladké koření, rozinky, sušené švestky, hroznový sirup a směs koření s luxusním přetrvávajícím závěrem, ve kterém pocítíte doznívající náznak medu a sladkého koření.


Destilace / Zrání

Metaxa je řecká brandy. Její chuť je podmanivá a nenapodobitelná. Je příjemně sladká a jemná. Tato brandy je uznávaná jako zcela samostatná jedinečná kategorie mezi zrajícími destiláty. K výrobě Metaxy se používají sluncem vysušené vinné hrozny tří druhů, které se destilují a zrají minimálně tři roky v dubových sudech, počet let je na lahvích označen počtem hvězdiček.
Po skončení procesu zrání se destilát míchá s archivními ročníky muškátových vín a tajnou směsí řeckých bylin. Tato směs pak ještě půl roku zraje. Tím se výrobní proces liší od postupů používaných u klasických brandy. Dá se pít jak samotná, tak i jako součást různých koktejlů. Populární je například míchaný drink SunTonic, který se skládá z Metaxy, toniku a plátku pomeranče a řezu citronu.


Příběh

Ve sklepích zachytil Metaxa Master to, co nám tu sami andělé zanechali: vzácný poklad směsi stařené po desetiletí, která dosáhla vrcholu své koncentrace.

Zařazení: Ostatní brandy
Obsah alkoholu: 42,2 %
Objem: 0,7 l
Původ: Řecko

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.