Godet Single Grape Rare

Godet Single Grape Rare

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

DOPORUČUJEME

Hedvábně plný koňak silných vanilkových tónů vytvořený ze vzácných hroznů

2849 Kč s DPH

Skladové číslo: GOSGR

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Godet

Aroma/Chuť: Vanilka skrz naskrz, kouřové aroma, v chuti brioška, vanilkové tóny bourbonu, karamel, hedvábně plné kulaté tělo


Destilace

V současné době tvoří Ugni Blanc 98% produkce hroznů v AOC Cognac. Koňaky „Single Grape" pocházejí z těch zbývajících 2 %. Vzácné, zapomenuté a úžasné hrozny, které zázračně přežily katastrofu fyloxéry z roku 1875 a které rodí jedinečné a odlišné koňaky. Dvě generace Godetů s pomocí věrných vinařů pracovali na výsadbě hroznů Montils, Folle Blanche a Colombard, které ve směsi ještě doplňuje Ugni Blanc. Originální rafinované hrozny překvapivě odhalují chuť skutečně odlišných koňaků.


Zrání

Godet vytváří řemeslný koňak s propracovaným know-how a skvělou historií. Je zároveň jedinou palírnou, která staří koňaky přímo u Atlantického oceánu, což jim dodává pozoruhodnou plnost a preciznost. Jedna z filosofií destilerie je víra v čas a jeho využití k tvorbě komplexních koňaků.


Příběh

V roce 1588 zakládá nizozemský obchodník Bonaventure Godet v přístavu La Rochelle obchod se solí a vínem. Patří mezi první, kdo doslova „pálí" vína, aby snížil náklady na dopravu a Henri IV mu dává právo pálit víno v tzv. Brandjwine. Jak obchod rostl, výrobní procesy byly vylepšeny a Godet Freres Cognac je v roce 1782 oficiálně registrován Gédéon Louis Godet. Nyní, ve 21. století, je Godet Freres Cognac stále ze 100 % rodinným vlastnictvím a stále sídlí v přístavu La Rochelle a pod správou současné 15. generace Godet.

 

Zařazení: Cognac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.