Panel uživatele

Laphroaig PX Cask

Laphroaig PX Cask

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

Komplexní whiskey sudů po bourbonu, quarter cask a Pedro Ximénez

2169 Kč s DPH

Skladové číslo: LAPPXCISM

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Suntory Beverage & Food Limited

Barva: Anticky zlatá

Aroma: Charakteristicky nasládlá vůně rozinek, lékořice a dubu s decentním nádechem rašelinového kouře

Chuť: Rašelina, dub a těžká nasládlá příchuť sherry s koncentrovaným závěrem rašeliny, plné dubové sherry a suchého hloubokého dozvuku


Destilace

Při výrobě této whisky je sladový ječmen sušen nad rašelinovým ohěm. Dým z této rašeliny, která se nachází pouze na ostrově Islay, dává Laphroaigu onu obzvláště plnou bohatou chuť.


Zrání

První zrání tohoto speciálního modelu probíhá v bourbonových sudech, po nichž následuje přesun do čtvrťových sudů. Třetí zrání probíhá ve velkých dubových sudech "PX", které původně obsahovaly vzácné sherry Pedro Ximénez. Výsledkem je komplexní Laphroaig, s dobře rozeznatelnými chutěmi všech tří sudů, včetně jemné, nezaměnitelné sladkosti.


Příběh

Palírna Laphroaig na ostrově Islay má své vlastní království. Laphroaig není pouze destilkou nebo značkou whisky, ale celou kulturou s fanklubem, který na láhvích upozorňuje o možnosti zakoupení kousků země u samotné destilky. Na oplátku jsou pak každý rok zváni do destilérky na degustace whisky. Určitý počet šťastných vlastníků předložilo na svém čtverečním metru půdy Laphroaig nabídku k sňatku; další si odvezli drny trávy, i když museli překonat oceány a kontinenty, aby se tam dostali.
Palírna založená v roce 1815 byla uzavřena, znovu otevřena, přešla do vlastnictví britské armády a také ji spravovala Bessie Williamsová, jedna z prvních ředitelek, která se odvážila vstoupit do výroby whisky. Nyní je tato značka nejprodávanější v nabídce koncernu Allied Domecq.
Je to whisky, která nezná kompromis, viz jejich slogan "We don't make friends easily, but when we do, they're for life.", a jež dodává ryzí a nefalšovaný pocit skotských ostrovů - má v sobě velmi málo ovocnosti, jen náznak nasládlosti, spoustu rašeliny, kouře a soli.

 

Zařazení: Islay whisky
Obsah alkoholu: 48 %
Objem: 1,0 l
Původ: Skotsko

Doporučujeme přikoupit

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.