Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Jean-Luc Pasquet L’Organic 07

DOPORUČUJEME DÁREK ZDARMA

100% BIO koňak plný šarmu bílých květů a elegance pečícího koření

Výrobce / značka: Jean-Luc Pasquet

Skladové číslo:

Zařazení: Koňak
Obsah alkoholu: 40 %
Chuťový profil: Komplexní
Objem: 0,7 l
Původ: Francie

Dostupnost: Skladem

1509 Kč s DPH

Dárek zdarma

Dárek: Armagnac Maison Gélas Cordelier 4 cl

Armagnac Maison Gélas Cordelier 4 cl

Dárek: Cognac Bache Gabrielsen Tre Kors 4 cl

Cognac Bache Gabrielsen Tre Kors 4 cl

Hodnocení produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Zlatá

Aroma/Chuť: Je to okouzlující, velmi intenzivní koňak s vůní bílých květů, ovoce, koření a pečení, na patře je vláčný, poté se rozvíjí struktura, kterou poskytuje dřevo, objevujeme více ovocných tónů grapefruitu a hrušek


Destilace

Vína destilují v tradičním destilačním kotli Charente metodou dvojité destilace, která je pro oblast koňaku jedinečná. Díky této technice získávají hladké a aromatické eaux-de-vie. Následným procesem „Bonne Chauffe" nebo druhým zahříváním vzniká vznešený koňak.


Zrání

Koňak Jean-Luc Pasquet L'Organic 07 zrál minimálně 7 let v dubových sudech Limousin.


Příběh

Jean Luc Pasquet zdědil vinohrady v Grande Champagne v roce 1970 a s tím i malé, ale kvalitní zásoby starých koňaků. Postupně se stal nezávislým producentem koňaku. Mladý Jean převzal společnost v roce 2011 a pokračuje v obdělávání 14 hektarů vinic v režimu bio (principy bio zemědělství od roku 1998) s hlavním důrazem na terroir. Spolu se svou ženou, Američankou Amy, mají na starosti celý proces výroby – od práce na vinohradu, fermentace přírodními kvasinkami, destilace, vyzrávání v sudech, blending a lahvování. Pracují také s oblíbenými eaux-de-vie od svých sousedů a přátel a lahvují je jako tzv. „single-estate“ a „single-barrel“ produkty.


Doporučení

Servírujte při pokojové teplotě. Dobrý koňak si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na koňaky.

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.