Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Maison Ferrand

Maison Ferrand je jedním z předních světových výrobců jemných lihovin. Společnost byla založena Alexandrem Gabrielem v roce 1989 s posláním zachovat prastaré metody řemeslné výroby, které zachycují skutečné vyjádření ducha, a závazek znovu zachovat klasiku a zároveň podporovat inovace.

Dobrodružství začalo koňakem Ferrand Cognac, 100% koňakem Grande Champagne s kořeny v tomto tradičním regionu. V roce 1996 Alexandre vytvořil Citadelle Gin, Gin de France, který stojí v čele francouzských ginů. 

V roce 1999 představil Plantation Rum.  V jeho výrobě se odrážela jeho vášeň pro staré techniky výroby rumu. Zavedl také proces podpisového dvojitého stárnutí, který tyto lihoviny odlišuje. Po několika letech stárnutí v sudech z Bourbonu v tropech je Plantation Rum na lodích odeslán do Château de Bonbonnet ve Francii, kde probíhá druhý proces zrání ve francouzských dubových sudech Ferrand, čímž je rum zvýrazněn jemnými taninovými podtóny.

V březnu 2017 získala Maison Ferrand palírnu West Indies Rum Distillery na Barbadosu a třetinový podíl společnosti vlastnící lihovary Clarendon, Long Pond a Inswood. Díky těmto výjimečným výrobním nástrojům Alexandre Gabriel splnil svou vizi vytváření úžasných rumů prostřednictvím probíhajícího experimentálního procesu, který spojuje moderní techniky s původními způsoby výroby jemných rumů.

Maison Ferrand má kanceláře a výrobní prostory na zámku Château de Bonbonnet z 18. století v Arsu v legendárním francouzském regionu Cognac. Marketingové a finanční služby sídlí v Paříži. Spotřebitelé po celém světě oceňují značky jemné lihoviny společnosti, které jsou distribuovány ve více než 89 zemích v některých z nejprestižnějších světových prodejen.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.