Chabot XO Coeur

Chabot XO Coeur

Hodnocení produktu: 4.67/5 (3x)

Vaše hodnocení:

Ztělesnění vaší lásky v láhvi plné armaňaku XO Superior

1609 Kč s DPH

Skladové číslo: CHACO

Dostupnost: Skladem

Výrobce: EURL Chabot

Barva: Saténově zlatá jantarová

Aroma: Převládají vjemy švestek a mandlí

Chuť: Plný v ústech se silným závěrem a kořeněnými, dlouhotrvajícími aroma, XO je jasným prohlášením v každé kolekci jemných destilátů


Destilace

Během krátkých, chladných zimních dnů se pozornost zaměřuje na destilační proces. Tradiční měděný kotel Armagnaçais, zdokonalený v roce 1890 monsieurem Verdierem, se dodnes používá k proměně bílého vína do mladého Armagnacu nebo eaux de vie — při opuštění destilace bezbarvý destilát s obsahem alkoholu mezi 52 % a 60 % objemu.
Na rozdíl od jiných brandy se armaňak destiluje pouze jednou. Právě jednoduchost procesu destilace umožňuje bez nežádoucích efektů vytáhnout do popředí přirozeně bohaté aroma vinných hroznů.


Zrání

Po destilaci v měděných kotlích je bezbarvá brandy umístěna do sudu, ručně vyráběného z dubových stromů místního lesa Monlezun. Výběr a pečlivá příprava dřeva je nesmírně důležitá, protože právě stárnutí v dubových sudech dává armaňaku velkou originalitu a charakter. Sudy jsou uloženy v podzemních sklepích s řízenou teplotou a vlhkostí.


Příběh

Tento armaňak XO je vlastně XO Superior v láhvi Coeur, jež, přeloženo z francouzštiny, doslova znamená srdce symbolizující bujnou oslavu lásky, tepla, intimity a vášně. Chabot XO Coeur v jemně zdobené karafě tvaru srdce je perfektním dárkem, jež vyjádří vše, co cítíte, bez potřeby slov.

Chabot započal své působení v obchodu s vínem a lihovinami v roce 1828. Rodinná destilerie má své sídlo ve vesnici Labastide d'Armagnac v kopcích Gaskoňska, kde je schopná vyrábět dostatečné množství vína nezbytného pro destilaci armaňaku. Po více než století se dařilo tento mistrně vytvořený destilát udržet tajemstvím, sdíleným pouze mezi blízkými přáteli, místními obyvateli Gaskoňska a francouzskou šlechtou.
Tak tomu bylo až do roku 1963, kdy pod vedením Johna Gentzbourgera značka Chabot podnikla masivní expanzi z Francie do zbytku světa, kde se velmi rychle stává ceněnou pro svou vynikající kvalitu a výraznou chuť. Dnes Chabot Armagnac obepíná planetu, nachází se v 96 zemích a je zároveň nejprodávanějším armaňakem na světě.

 

Zařazení: Armagnac
Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,5 l
Původ: Francie

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Doporučujeme přikoupit

Anketa

Jakou kávu si doma nejčastěji připravujete?

PRÁVĚ NÁS BAVÍ

ZDARMA K NÁKUPU

Zdarma k nákupu nad 1 000 Kč

Zdarma k nákupu nad 1 500 Kč

Zdarma k nákupu nad 4 000 Kč

 

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.