Prodejna Cihlářská bude od 1. 11. 2021 trvale uzavřena. Osobní odběr bude i nadále možný na prodejně Běhounská. Děkujeme za pochopení.

Kraken Black Spiced Rum

Nerespektovat moc Krakena znamená nerespektovat sílu moře

Výrobce / značka: Proximo Spirits

Skladové číslo: KRBL

Zařazení: Kořeněný & Ochucený rum
Způsob výroby: Kotlíková destilace z melasy
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 25 g/l
Chuťový profil: Vyvážený
Objem: 0,7 l
Původ: Trinidad & Tobago

Dostupnost: Skladem

599 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 4.19/5 (16x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Výrazně černý s odlesky hnědé, když stojí proti světlu

Chuť: Melasa, exotické koření, karamel, čokoláda s trochou vanilky, na závěr přichází náznak skořice a zvolna do popředí zázvor


Destilace

Kraken Black Spiced Rum byl představen v roce 2010. Základem je rum původem z Trinidadu a Tobaga, destilovaný z nepřislazované melasy, která pochází z lokálně pěstované cukrové třtiny rostoucí v údolí řeky. Díky místu růstu má třtina spoustu vydatné šťávy (oproti cukrové třtině rostoucí pouze na plantážích). Na fermentaci se používají domácí ostrovní kvasinky. Destiluje se v pot still (kotlíkovém) destilačním zařízení na sílu 97,5 %.


Zrání

Rum zraje 1-2 roky a pak se maceruje se směsí koření, jako je skořice, zázvor a hřebíček.
Zraje 2 roky v sudech po bourbonu a whiskey Jack Daniel’s. Poté se v něm macerují koření – hřebíček, skořice, zázvor, ale např. i limeta a další, samozřejmě tajné přísady. Přidává se i tamní karamel. Následně se ředí tou nejčistší vodou na 40 %.


Příběh

Legenda praví, že loď s největším množstvím černého rumu, který byl kdy přepravován z karibských ostrovů, nikdy nedorazila na místo určení. Při útoku Krakena na obchodní loď spadl celý náklad barelů černého rumu do moře. Rum byl následně pojmenován Kraken jako pocta nesporné síly a moci bájného netvora. Existuje spousta příběhů o útoku obří chobotnice Kraken na nákladní koráby, ale žádný z nich nebyl potvrzen.
Dvě ouška na lahvi pochází z dob, kdy se takto zavěšovala, aby se na lodích zabránilo jejímu rozbití. 


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Jak vznikl kořeněný rum

O životě Kill – Devil

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.