Panel uživatele

Kraken Black Spiced Rum

Kraken Black Spiced Rum

Hodnocení produktu: 4.33/5 (15x)

Vaše hodnocení:

Nerespektovat moc Krakena znamená nerespektovat sílu moře

599 Kč s DPH

Skladové číslo: KRBL

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Proximo Spirits

Barva: Výrazně černý s odlesky hnědé, když stojí proti světlu

Chuť: Melasa, exotické koření, karamel, čokoláda s trochou vanilky, na závěr přichází náznak skořice a zvolna do popředí zázvor


Destilace

Kraken Black Spiced Rum byl představen v roce 2010. Základem je rum původem z Trinidadu a Tobaga, destilovaný z nepřislazované melasy, která pochází z lokálně pěstované cukrové třtiny rostoucí v údolí řeky. Díky místu růstu má třtina spoustu vydatné šťávy (oproti cukrové třtině rostoucí pouze na plantážích). Na fermentaci se používají domácí ostrovní kvasinky. Destiluje se v pot still (kotlíkovém) destilačním zařízení na sílu 97,5 %.


Zrání

Rum zraje 1-2 roky a pak se maceruje se směsí koření, jako je skořice, zázvor a hřebíček.
Zraje 2 roky v sudech po bourbonu a whiskey Jack Daniel’s. Poté se v něm macerují koření – hřebíček, skořice, zázvor, ale např. i limeta a další, samozřejmě tajné přísady. Přidává se i tamní karamel. Následně se ředí tou nejčistší vodou na 40 %.


Příběh

Legenda praví, že loď s největším množstvím černého rumu, který byl kdy přepravován z karibských ostrovů, nikdy nedorazila na místo určení. Při útoku Krakena na obchodní loď spadl celý náklad barelů černého rumu do moře. Rum byl následně pojmenován Kraken jako pocta nesporné síly a moci bájného netvora. Existuje spousta příběhů o útoku obří chobotnice Kraken na nákladní koráby, ale žádný z nich nebyl potvrzen.
Dvě ouška na lahvi pochází z dob, kdy se takto zavěšovala, aby se na lodích zabránilo jejímu rozbití.

 

Zařazení: Ostatní rumy
Cukernatost: Doslazovaný rum 6 – 50 g/l
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 25 g/l
Objem: 0,7 l
Původ: Trinidad a Tobago

Náš Instagram

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.