Captain Morgan

Kapitán, vlastním jménem Henry Morgan, se narodil v jižním Walesu v roce 1635. Na moře se poprvé dostal v roce 1654, kdy se stal bukanýrem bránícím zájmy britské koruny. Bylo mu vlastní, že si vždy našel čas na zábavu a dobrodružství se svou posádkou.

Jeho život ale nebyl jen plný veselí. Již v nízkém věku 27 let, tedy v roce 1662, mu byl poprvé udělen titul kapitána a Morgan dostal na starost svou první loď. V roce 1672 se ale vše obrátilo k horšímu, protože byl Karlem II zajat a uvězněn.

Jako vždy se mu ale povedlo z nelehké situace stylově vybruslit a tentýž král jej o rok později uvedl do rytířského stavu. Od roku 1673 byl tedy znám jako Sir Henry Morgan.

Karibik byl vždy blízký jeho srdci, takže nebylo divu, když byl v roce 1680 jmenován guvernérem Jamajky – ostrova, který prý byl srdcem veškeré zábavy na moři i na souši. Na svém ostrově zůstal a v roce 1685 se začal naplno věnovat svým plantážím cukrové třtiny. Na nich si užíval svého rumu a přemýšlel o svém životě, než jeho duše navždy odešla do bukanýrského nebe.

A pak se stalo něco neuvěřitelného. Jakmile bylo jeho tělo v roce 1688 uloženo k odpočinku na písčitých plážích jamajského Port Royal, čas se zastavil a země se otřásla. Na ostrovní ráj zaútočilo silné zemětřesení, které vrhlo rakev i s kapitánem do bouřlivých vod přístavu.

Od té doby už jej nikdo neviděl. Dnes ale kapitán i jeho legenda žijí dál.

Původ:

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.