Captain Morgan Black Spiced Rum

Nebojácný kořenitý rum jako pirát sám

Výrobce / značka: Captain Morgan

Skladové číslo: CMBSR

Zařazení: Kořeněný & Ochucený rum
Způsob výroby: Kolonová destilace z melasy
Obsah alkoholu: 40 %
Obsah cukru: 20 g/l
Chuťový profil: Svěží
Objem: 0,7 l
Původ: Jamajka

Dostupnost: Skladem

599 Kč s DPH

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Popis

Barva: Velmi tmavá

Aroma: Kořenité

Chuť: Výrazná chuť skořice, hřebíčku a zázvoru, následovaný kouřovými tóny vanilky, kokosového ořechu a dubu s jemným závěrem


Destilace

Zkvašená kapalina se zahřeje a kondenzuje v destilačních kolonách. Silnější a temnější kořenitá tekutina vyrobena z výběrového koření a karibského rumu destilovaného z nejkvalitnější BlackStrap melasy.


Zrání

Zraje ve dvakrát pálených dubových sudech.


Příběh

Black Spiced Rum si nejlépe vychutnáte samotný na ledu. V koktejlu vyzkoušejte kombinaci s jablečným džusem.

6. srpna 1688 byly ostatky Kapitána uloženy k věčnému spočinutí do písečnýchbřehů přístavu Port Royal na Jamajce. Nedlouho poté otřáslo celým ostrovem masivní zemětřesení a vrhlo jeho rakev do rozbouřených vod. Nikdo už ji nikdy znovu nespatřil. Někteří věří, že se nepokojný duch Henry Morgana do dnešních dnů plaví v karibských vodách a hledá jeho tělesné ostatky.

Kapitán, vlastním jménem Henry Morgan, se narodil v jižním Walesu v roce 1635. Na moře se poprvé dostal v roce 1654, kdy se stal bukanýrem bránícím zájmy britské koruny. Bylo mu vlastní, že si vždy našel čas na zábavu a dobrodružství se svou posádkou.
Karibik byl vždy blízký jeho srdci, takže nebylo divu, když byl v roce 1680 jmenován guvernérem Jamajky – ostrova, který prý byl srdcem veškeré zábavy na moři i na souši. Na svém ostrově zůstal a v roce 1685 se začal naplno věnovat svým plantážím cukrové třtiny. Na nich si užíval svého rumu a přemýšlel o svém životě, než jeho duše navždy odešla do bukanýrského nebe.


Doporučení

Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici. Bezolovnatý ručně zpracovaný křišťál od Moseru uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Prohlédněte si naši nabídku sklenic na rum.

Jak vznikl kořeněný rum

O životě Kill – Devil

ČLÁNEK

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení *

Pro zobrazení stránky je nutný věk minimálně 18 let.